Wymiana RAMu

Witam, chciałbym podkręcić troszkę RAM u mnie - powiedzmy do 8gb, aby windows 7 i wszystko inne ładnie chodziło :slight_smile:

konfiguracja komputera:

Procek - Inte Core 2 Quad Q6600 2.4GHz, 8MB CACHE, 1067MHz FSB

ram - 4096MB (4x1024MB) DDR2 400MHz, 8192MB max

dysk - 500GB SATA 7.200rpm

karta graf - nviidia GeForce 8800 GT 512MB (1791MB max) PCI-e 2x DVI-I (single-link/dual-link), 1x S-Video

płyta główna IPIBL-LB/Benicia-GL8E

Zasilacz 460W (chyba)

  1. Z czym, i z jakimi kosztami wiązałaby się podobna wymiana? Czy tylko wymienić kości?

  2. Czy na mojej płycie się to uda, czy trzeba ją wymienić?

  3. W przyszłości planuję też zmianę karty graficznej, więc jeżeli już trzeba wymieniać główną, to proszę o propozycje płyt, na których będzie pasowała GTX460

Prosiłbym linki jakiś dobrych kości albo jeżeli już to płyty głównej :smiley:

Pozdrawiam

4GB RAM w zupełności wystarcza, chyba, że obrabiasz wideo.

j.w.

Jeżeli już masz ochotę coś wymieniać to najpierw sprawdź jaki model dokładnie zasilacza posiadasz. Potiem zastanawiaj się nad lepszym prockiem i grafiką.

Jak chcesz tanim kosztem przyspieszyć pracę komputera, to prędzej pomogłoby podkręcenie procesora (oczywiście z odpowiednim chłodzeniem). Ale z tego co widzę płyta główna wymarzoną do OC nie jest. Podaj jeszcze markę, model i moc zasilacza - to się coś wymyśli.

Serio musicie pytać o zasilacz w każdym wątku ?

Autor się pyta o wymianę/powiększenie pamięci RAM a nikt go nie zapyta o to ilu bitowy ma system!

normalnie facepalm^3

Wracając do tematu, jak masz 32bitową Siódemkę to nie ma sensu dokładać RAMu.

Dlatego, że jest to najważniejszy podzespół i z badziewiastym nie ma się co pchać do wymiany poważniejszych podzespołów ani w podkręcanie. Skoro autor ma 4GB RAM obecnie to zakładam, że będzie miał x64…

Po zatem było wspomniane, że wymiana RAM-u nic nie da, bo 4GB styka w dzisiejszych czasach, więc nie wiem o co się plujesz :wink:

Dlaczego zakładasz, że autor ma x64? Ja mam 4GB RAMu i system 32bitowy :smiley: To, że ktoś ma 4GB RAMu nie równa się od razu systemowi 64bitowemu.

Wymiana pamięci RAM nie wymaga raczej mega zasilacza, nawet Feel II 350WAT podoła 8GB :stuck_out_tongue: no chyba, że wymienia się RAM na jakiś mega wymagający czy specyficzny.

No można, można z niewykorzystywanej części przez x86 zrobić sobie RAMDisk. No podoła, ale po co sobie kupować więcej, skoro 4GB i tak wystarcza w większości zadań