Wymiana routera na bezprzewodowy

(Illegalush) #1

Witam. Mam pytanie i prosiłabym o dosyć precyzyjne tłumaczenie, gdyż w temacie sprzętu sieciowego nie jestem zbyt obeznana. Otóż mam router przewodowy, idzie po kablu do 3 komputerów. Jeden z nich posiada wifi (laptop), dwa nie (komputer stacjonarny oraz laptop). Chciałabym w jakiś sposób to wifi na nich zdziałać :wink: Nie jestem pewna, co powinnam w tym celu dokupić. Router i karty wifi do tych dwóch komputerów? Jeśli tak to jakie polecicie? Będę naprawdę wdzięczna za odpowiedzi.

-- Dodane 24.05.2012 (Cz) 23:11 --

A i jeszcze jedno - prosiłabym o opinię o routerach: DIR 300 Dlink oraz TP-link TL-WR740N. Czy w mojej sytuacji będą one odpowiednie? Słyszałam i czytałam dobre opinie.

(dark__jedi) #2

Domyślam się, że korzystanie z wifi jest dla ciebie wygodniejsze. Czy stacjonarny komputer nie jest może w pobliżu routera?

Jeśli chcesz to wszystko spiąć wifi to każdy komputer musi mieć kartę sieciową z wifi.

Czy ten jeden laptop nie ma rzeczywiście wifi? Jaki to model komputera?

Dlink to zdaje się stary model routera, miałem kiedyś taki - działał ale zmieniłem na szybszy.. TP-link TL-WR740N może być, w miarę tani a zarazem wydajny...

Jak szybki masz internet z sieci? Domyślam się, że z kablówki, ale jaka prędkość?

(Maniooo666) #3

Witaj.

Pytanie nr 1 - po co? Masz przewody, wszystko działa, a przewód to przewód. Moim zdaniem - korzystać, a nie zamieniać.

Większość dostępnego "szmelcu" działa, do wyboru, do koloru:

https://www.google.pl/search?source=ig& ... M-neBuL52U

Do tego jakiś sensowny router z WiFi. Ja jestem spaczony na punkcie Linksysa, ale podane przez Ciebie później TP-Linki również są ok. Jak już się uprzesz :wink: , to wybierz cokolwiek z tych producentów pod Twojego dostawcę Internetu i tyle. Powodzenia.

(roobal) #4

Nie musisz wymieniać routera, możesz rozważyć kupno access pointa, który podłączysz do routera.

Pozdrawiam!

(Rafals) #5

TL-WR740N ma funkcje access pointa, a w tej cenie ciężko kupić coś lepszego.

Wg. mnie to najlepszy wybór.

(Illegalush) #6

Witam. Dziękuję za liczne odpowiedzi. Wybaczcie za brak kontaktu, ale podczas remontu dostanie się do komputera graniczy z cudem.

Co do Waszych pytań - gdyby nie było to konieczne - nie pytałabym. Jak powiedziałam, jest remont w domu i komputery bez wifi będą daleko od routera, a przestawić go nie bardzo jest gdzie. Dlatego właśnie najlepszym rozwiązaniem jest wifi. :wink:

Nie ma wifi, ten laptop był kupowany jakieś 6 lat temu i już wtedy nie był jednym z nowszych. Staruszek, ale z linuksem działa bezproblemowo :wink:

Prędkość - 3Mb/s

Po Waszych poradach zdecydowałam się wziąć TL-WR740N. Powiedzcie mi tylko jeszcze, jakie karty do tego dokupić? Czytałam, że najlepiej Netgear, bo podobno te Pentagramu są beznadziejne.

Z góry dziękuję za pomoc.

(dark__jedi) #7

Jest jeszcze TP-Link

http://allegro.pl/tp-link-karta-sieciow ... 81673.html

niezłą cena, ale nie wiem jak z funkcjonalnością...