Wymiana routera UPC na inny

Witam mam takie pytanie. Mam routera UPC (wsm niewiem co to za router mi dali, bo jest router i gniazdko optyczne ,ONT’') i jest taka sprawa. Czy moge wymienic router na własny inny bo troche to denerwujace ze z Repeatera predkosci są 4x wieksze niz z routera

Nie, modem/router jest zarządzany przez UPC i nie możesz wsadzić zamiast niego swojego.
Użytkownik może mieć np. tylko możliwość wyłączenia/włączania wifi i zmiany hasła wifi czy przekierowanie portów (np ja tak mam przy modemie ONT od lokalnego dostawcy) - nie wiem jak to wygląda u UPC teraz.

Łączysz się przez wifi? Spróbuj kablem.
Możesz próbować uderzać do ich BOK żeby ci wymienili na inny model, ale nie wiem czy to coś da.

Wymienić całkiem na swój nie możesz ale możesz poprosić o przekonfigurowanie go w tryb bridge. Router staje się „przezroczysty” a ty do niego podpinasz swój router.

1 polubienie

i pzez wifi i Kabel są slabe predkosci. a jak podlaczylem sie do repeatera przez wifi i kabel to predkosci byly 2x wieksze niz w routerze od UPC

a co jak w routerze od UPC nie ma nigdzie wzmianki o Bridge?

ale to nie jest zaden Connect box czy tam Giga connect box, tylko jakis inny :confused: wiem ze w routerze sa 4 zlacza LAN, 1 zlacze WAN i 2 zlacze telefoniczne. i te zlacze do WAN idzie do takiego małego pudelka o nazwie NOkia co tam jest kabelek swiatlowodowy i tyle

Zrób zdjęcie tego routera z widoczną nazwą i nalepki z tyłu z napisami. Zrob zdjecie tego ONT tez i daj tutaj.

A masz od nich jakieś inne usługi? (telefon, telewizję)

ok chwileczke

mamy 3 dekodery od nich (upc tv box 4k) w tym multiroom oraz karty sim 3x od nich dostalismy

To zapomnij o całkowitym braku ich routera, ale pokaz co to za wynalazki :slight_smile:

a jak tu sie dodaje zdjecia?

Masz tą ikonkę „Prześlij” podświetloną na szaro:

prześlij

Właśnie zauważyłem, że możesz też przeciągnąć obrazek :stuck_out_tongue_winking_eye:




o takie cos mamy

mi technicy co mi dzisiaj powiedzieli ze nie bede mogl wymienic na własny. Pare dni temu pisalem do UPC na messie i mowili mi ze jednak moge bez problemu wymienic router. To juz niewiem, komu wierzyc XD

To pierwsze to podobne do mojego. To drugie jakies dziwne strasznie.

Moje ONT:

no to nasz drugi router. bo pierwszy router mial taki problem ze strasznie cholernie dlugo sie laczylo do sieci (5-10 minut i juz byl internet) a teraz w drugim to niewiem jak teraz bedzie bo dopiero dzisiaj nam podlaczyli i narazie działa dobrze, i nic sie nie zawiesza.

Ma ten router na spodzie jakąś nalepke z nazwą firmy i modelem? :slight_smile:

czej sprawdze bo tam nie zerkałem

Cos to dziwne, dają ONT, a do routera wchodzi światłowód, albo ja mam jakieś zwidy na tym zdjeciu kabli do routera. Sensu zero w tym.