Wymiana routera UPC na inny

Takie samo. Do modemu wchodzi światłowód, wychodzi skrętka.

Skrętka wchodzi do routera [ WAN ]. Kolega ma podłączoną skrętkę do wejścian LAN 1 i to idzie do komputera.

LAN1 to akurat do dekodera idzie, router jest daleko odemnie

A to białe jakby na stałe za WAN w jego routerze?

To nie jest modem tylko ONT z tego co wiem.

Ok. Pożycz jakiś stary router na pół godziny od kolegi, podłącz zamiast ConnectBox. Restart (nie reset) wszystkiego i zobacz czy będziesz miał internet.

Tu masz info / nie info:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1006924 .

Zasilanie do routera.

z tego czarnego pudelka ten kabelek idzie do WAN

Jakiś COMPAL CONNECT BOX :stuck_out_tongue:

nieee compal z tylu ma jakis ,dzyndzel ala antenowy’’ a moj nie a przodu ma przycisk WPS. moj z przody ma tylko diody

Wklepalem to GW do Googla i odrazu znalazlo wlasnie takie cos na stronach UPC.

Ktos okropnie zakrecony to pisal mam wrazenie u nich :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Potocznie:

Światłowód Orange i własny router - czyli zewnętrzny ONT - HejDom .

cholera to zostaje mi od kogos wypozyczyc router, albo kupic router i jak nie bedzie działał to sie odesle

NIe kupuj na pałę nic. Pożycz i sprawdź.

jakbym jeszcze mial od kogo pozyczyc xD mieszkam w takim zadupiu gdzie nikt prawie nie ma stacjonarnego/swiatlowodu

Możesz pozyczyc nawet jakis Huawei do LTE, one maja WAN/LAN port i w ustawieniach sie ustawia, że ma byc WAN i reszte ustawien dla polaczenia kablowego zostawiasz na auto, albo DHCP dla WAN i albo sie polączy, albo nie.

Pamiętaj na wlasnym routerze nie bedzie ci dzialac telewizja od UPC.

„i pzez wifi i Kabel są slabe predkosci.”

:thinking: a gdyby tak:

Odepnij skrętkę z gniazda WAN, podepnij do komputera/laptopa i sprawdź prędkości.
(Rozumiem, że ta skrętka „idzie” bezpośrednio do ONT.)

edit
Jaką prędkość masz w umowie.

Tam są anteny wbudowane. Czasami wystarczy /jak wifi/ postawić router w innym miejscu - wyżej przede wszystkim. W centrum mieszkania / domu.
Zalogować się na router i zobaczyć na jakim kanale najszybciej. Są aplikacje na telefon proste.

Raczej ogarniesz:

tak ta skretka idzie do małego pudelka ONT (nokia)

300 mb/s

Witam. Odgrzeje kartofla. Udało się z tym innym routerem? Wkurza mnie ten Compal. Wiadomo w ostateczności przekierowanie portów i wyłączenie DHCP i za nim mój router. Zauważyłem podłączając Compal że wyskoczył tryb logowania VLAN bodajże 17