Wymiana routera na nowy, jakie łącze

Bo one działają dopóki nie przestana, a jak przestaną to w jedyne miejsce jakie się nadaja to na odpady elektryczne :stuck_out_tongue:

Tanie i dobre routery, to jakby porównywać ssd i hdd, człowiek nie widzi konieczności zmiany puki nie wypróbuje lepszego wariantu

@garoz1 Tak można powiedzieć o każdym elektronicznym sprzęcie działa puki się nie zepsuje :smiley:

ja poczekam, na najnowsza wersja, tego routera.

Ja też mam neostrada i mam VDSL.

aha, i działa dobrze?

ja mieszkam w domu.

Chciałem Ci tylko pokazać, że to że masz Neostradę, nie znaczy wcale że masz ADSL2+. Zanim kupisz router, sprawdź w jakiej technologii masz łącze.
Poczytaj sobie, bo miałem podobny problem:

gdzie to sprawdzić?

Jeżeli Twój aktualny router działa w technologii ADSL2+, to nie musisz nigdzie sprawdzać. Po prostu masz ADSL2+.

nie masz czasem światłowodu od orange?

Nie. Mam zwykłą linię telefoniczną.
https://www.google.pl/search?q=vdsl+vs+adsl%2B&gws_rd=cr&ei=wRiaWIScM-uS6ATTiJaABw

E tam, na infolinii Netii usilnie wpychają ludziom, że VDSL to światłowód - kilkakrotnie sam to słyszałem na własne uszy :wink:

aha, dobra.

czyli mam kupić z adsl2+?

Czyli masz sprawdzić jaki masz teraz i kupić w takiej samej technologii.

Zorientuj się co do oferty, tak jak wcześniej pisałem (może) być to łącze VDSL, polecam routery FRITZ.BOX mają wsparcie dla ADSL2(+)/VDSL

Możesz zadzwonić do Orange i oni potwierdzą czy to ADSL czy VDSL, poza tym VDSL nie działa na routerach z wsparciem dla tylko ADSL, możesz sprawdzić model routera który obecnie używasz czy ma wsparcie VDSL

http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-15_TD-W8960N.html

Ma wsparcie VDSL, prawdopodobnie potrzebny jest router z jego obsługą, tak jak już pisałem polecam FRITZ.BOX

Jak miałem neostrade kupiłem raz tego Fritz w Saturnie. 3 godziny katorgi, żeby to skonfigurowac i, żeby ruszyl internet wkoncu sie na maksa wku… i pojechalem oddac bo myslalem, ze w szal z wscieklosci wpadne. Tyle kasy ciągną, a skonfigurowanie tego to katorga, nie to co Asus gdzie praktycznie polgodziny do godziny jak sie chce mocno wglebic w ustawienia i wszystko chodiz jak w marzeniach :slight_smile:

Routery Asusa tez mają ADSL i VDSL w sobie, oczewiscie nie najtansze modele :wink:

dobra, kupię tego tp-link w wersji v7, jak wyjdzie.

Mam wrażenie, że ja i jeszcze jedna tu osoba to jak do ściany :stuck_out_tongue:

ja mam jeszcze wzmiacniacz od tp-linka. więc muszę kupić router, od tp-link.

Brak słów na to poprostu lepiej przemilczec takie rzeczy.