Wymiana sprzętu, potrzebna czy może dac spokój

Witam,

mam pytanie

Mam taki sprzęt :

CPU : Intelc c2d E6400 2,13 GHz

Grafa: radeon gigabyte zalman 4850

Mobo : GA-965P-DS3

pamięci: no to 3 GB firmy Geil

zasilacz 450 W słabej firmy xd

no i to powinno starczyć

i czy opłaca wymieniać procka na c2d quad 9550 2.83GHz - 799 zł

no i do tego zasilacz 500 lub 600 W już mam na oku chiefteca - tu mi facet powiedział w sklepie że sprzeda 600 W za 299 zł

oczywiście do mobo bd wgrywany nowy bios żeby obsłużył proca

no i czy to się opyla wymieniać według Was różnicę to ja wiem że ogromną w grach odczuję i w programach graficznych w których pracuję.

No ale nie wiem od razu może wszytsko wymienić poczekać z rok?

Piszcie opinie

Dzięki z góry

Ja bym zostawił i nie pakował kasy w LGA775, ewentualnie kartę graficzną możesz zmienić jak będziesz chciał, w grach poczujesz różnicę, a gniazdo PCI jest na razie w chyba każdej sprzedawanej płycie głównej.

I koniecznie zasilacz, jeśli naprawdę słabej firmy. Najlepiej podaj.

znaczy zaislacz to aż żal mówić tracera jest,

a tej karty to ja nawet na tym procku w 100 % nie wykorzystuję, jest po prostu ograniczana przez niego,

no i te kartę pół roku temu kupiłem to więc niech ona zostanie bo i tak lepszej w 100 % tak jak i tej nie wykorzystam,

czekam na dalsze opinie

Kup zasilacz z inwestycją w przyszłość czyli np. Corsair 520W lub 620W.

Karta jest b. dobra tylko, że chyba o głośność chodzi - zostaw ją lub wymień jeżeli w przyszłości chcesz wymieniać tylko proca, płytę i ramy.

Na pewno nie opłaca się inwestować w s. 775, czyli propozycja z C2Q odpada. Zobaczymy co pokaże Core i5 czy na prawdę podbiję te dolną część półki tak jak to zrobiły Phenomy II, zobaczymy, bo pierwszy Core i5 kosztuje mniej tylko od Phenom’a II x4 965.

Na razie zmień tylko zasilacz - to moja opinia.

powiedzcie mi jedno na długo starczy ten proc co podałem ten quad 9550

nie gram dużo, chodzi głównie o programy graficzne, i programowanie w przyszłości na debianie

nie ma dużo rzeczy co wykorzystuje 4 rdzenie a ten 9550 nie jest taki zły tak mi się wydaje

Już ci powiedziałem, że nie ma co go kupować, to już lepiej i5.