Wymiana sprzętu (Prezent na świeta)

W tym roku postanowiłem zaoszdzęcić pracy czerwonemu i pod choinkę chce sobie sam zrobić prezent w postaci komputer ponieważ Portal dobreprogramy uchodzi za największy w Polsce postanowiłem tutaj szukać pomocy przy zakupię nowego komputera. Więc przeszukałem trochę forum i znalazłem 2 zestay (budżet do 3000zł) tak więc

Zestaw I

Napęd optyczny: LG GH22NS50 SATA SecurDisc (black) 99zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 149zł

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Quad-Core /3.2GHz, 2MB L2, 6MB L3, 125W, BOX, AM3/ 599zł

Płyta główna: Gigabyte MA770T-UD3P /AMD 770, DDR3 1333/ 285zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: PowerColor Radeon HD5850 1024MB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP 1049zł

Pamięć RAM:Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK 430 zł

Zasilacz: Corsair 450W [CMPSU-450HXEU] modularny 290zł

Zestaw II

Napęd optyczny: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) 115zł

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 149zł

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699zł

Płyta głóna: Gigabyte P55-UD4 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan, 1394/ 410zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 730zł

Pamięć RAM:Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK 430 zł

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 280zł

I tu jest problem bo czytając wasze opinie na dziale sprzęt raczej skłaniacie sie ku intelowi twierdząc że jest on bardziej wydajny więc ja sie pytam skąd ta różnica na korzyść AMD

Na tym forum zwykło sie pisać do czego komputer będzię używany więc pisze multimedialna rozrywka w tym gry na pewno crysis i NFS Shift.

Jeszcze jedna taka moja prośba czy z zainstalowaniem 7 nie będzie problemu i ile bitów musiał by mieć żeby nie ograniczać sprzętu.

Aha czy w tym zestawie intela dało by rade zamontować jakiegoś mocniejszego intela.

Czekam na pomoc

PS wiem że święta dopiero z a miesiąc ale chce się zorientować wcześniej jak sprawa wygląda

Prawda, też nie polecam AMD, ani Radeona.

Napęd optyczny: Samsung SH-S223L SATA LightScribe (black) 115zł OK

Obudowa: Cooler Master Elite 335 (Black) 149zł OK

Procesor: Intel Core i5-750 /2.66GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ 699zł OK

Płyta głóna: Gigabyte P55-UD4 /intel P55, Dual DDR3-2000, GLan, 1394/ 410zł OK

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 169 zł OK

Karta graficzna: Palit GeForce GTX 275 896MB DDR3 /448bit/ HDTV 2xDVI 730zł NIE BIERZ OD PALITA,Tylko od Gigabyte etc.

Pamięć RAM: Patriot 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 LLK 430 zł OK

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 500W 280zł OK

NIie, polecam 32 bity

Oki to jeszcz podaj polecaną przez ciebie karte bo ja sie nie znam a co zrobić z tym prockiem krecić go czy wmontować mocniejszy z urzędu

Dodam tylko że jak narazie musiałby chodzić na monitorze Samtron 76DF mysz i klawiatura pod usb głośniki też stare ale chyba pójdą

Osobiście to radziłbym Ci kupić 64-bitowy system i dokupić jeszcze jedną dwójkę ram’u. Proc jest bardzo wydajny i można z niego sporo wydusić, ale musisz zainwestować w jakieś niestandardowe chłodzenie.

Kartę graficzną bierz od Giagabyte lub Gainward lub Galaxy - cena będzie wyższa od tej z Palita o pare złotych ^^.

Procek masz dobry, chyba że posiadasz trochę jeszcze kasy, to kup jeszcze lepszy ( np. dla celu GTA IV ) a jak nie to zostaw taki jaki jest i nie kręć, chyba że jego wydajność będzie nie zadawalająca dla Ciebie.

Wybierając W7 64 bity pamiętaj że bardzo dużo programów na tym nie odpali, na 32 bity jest mało a co dopiero na 64 bity :slight_smile:

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Misters , nie wiesz to się nie odzywaj! nVidia sprzedaje już tylko odpieczone kotlety, a ATI nie śpi tylko pracuje cały czas. AMD to tania jednostka i ciut mniej wydajna od Intel’a w niektórych zadaniach. Intel to droższa jednostka i wydajniejsza bo od dawna mają asa którym jest seria i7 i i5 + niedługo wychodzi i3. AMD widocznie czeka na kolejne ruchy konkurencji :). Składaj zestaw Intel + ATI 5xxx

Po pierwsze, nie spotkaliśmy się tutaj aby fanybojować co jest lepsze, chyba że Ty w tym celu tutaj przyszedłeś.

Ja już widziałem w akcji AMD dual 2,8 GHz ( u kumpla ) vs Intel E5200 2,5 GHz.Procesorowi AMD instalacja GTA IV zajeła aż o ponad 10 minut dłużej niż mojemu procesorowi.Także proszę Cię nie rozmieszaj mnie, intele są wydajniejsze i ładniej się krecą.

Misters , czytaj ze zrozumieniem! Ja jestem za Intelem. Zresztą poszukaj mojego tematu “Intel czy AMD” który wzbudził wiele kontrowersji na tym forum :slight_smile:

Windows 7 64bit posiadam od początku bety i chyba nie wiesz kolego co piszesz.

Najwydajniejsza konfiguracja to Intel + ATI 5xxx. Nvidie sobie odpuść, ta firma przestałą się ostatnio rozwijać.

Windows XP, Vista i 7 w wersji 64bit mają nakładkę która pozwala na odpalenie aplikacji 32bitowych.

A kolega jaką resztę konfiguracji ma, nie musi to być wina procka.

Chłopaki niech ktoś zrobi podsumowanie i napisze nową konfiguracje biorąc pod uwagę porady z tematu AMD mi nie wadzi zwłaszcza że przynajmniej w tym zestawie jest szybszy od intela ja sie tylko radeona boje bo podobno jest tam cieżko ze sterami jakieś podobno nie dopracowane 7 narazie nie zainstaluje za drogo tak pytałem na przyszłość a komputer mógłby ze 2 latka posłużyć bez kręcenia i pamietajmy że mam tylko 3000zł na niego

Możenie powinienem tego pisać ale napisze mój obecny sprzęt jest w podpisie dla gracza to już lekka złomianka ten zestaw słuzy mi jusz 5 rok prawie bez awaryjnie ale czas skoczyć dalej

Proszę test procesorów http://www.cpubenchmark.net/high_end_cpus.html sprawdź Sobie najwydajniejszy i znajdź tutaj AMD :slight_smile: z pewnością gdzieś jest w połowie listy.

Co do karty graficznej zastanów się Radeony korzystają z procesora a Geforce mają psyhx efekty i wsparcie cuda. Ale ostatnio jakoś coraz bardziej przekonuje się do Readeona z serii HD

@UP

Szybkość procesorów nie ocenia się po instalacji gry a teście benchmarks

A niech ktoś napisze Konfiguracje Intel + Radeon plus chłodzenie

Chodzi o konfiguracje cenową i jakieś chłodzenie żebym go mógł tak do 3Ghz