Wymiana starego komputera na nowy. Pytanie o ruter

Witam chciałem się dowiedzieć czy jak wymienie cały komputer to czy będę musiał ustawiać coś w ruterze ? I czy będę musiał po prostu wepnąć wtyczke od neta do komputera , i czy internet bedzie działał po wpisaniu IP bramy ?Czy ruter przypisany jest tylko do jednej karty sieciowej ?

Zależy czy masz usawione filtrowanie mac . Jeśli nie masz wszystko powinnop działać po podłączeniu , ewentualnie po instalacji jakiegoś softu z płyty a raczej przeprowadzenia z nią konfiguracji . Jeśli filtrowanie jest włączone trzeba zresetować router . Służy do tego mały przycisk ukryty w obudowie routera , który trzeba nacinąć jakąś igłą itp. Wtedy powinno wszystko działać .

Ok super dzięki za informacje :). O to mi chodziło .

SZOK ^^…

Pierwsze filtrowania innego jak połączeń WiFi nie widziałem(jedynie na Tomato mod by conaxu czy jakoś tak).

Drugie od kiedy to resetując router do ustawień fabrycznych dodaje on do wyjątków MAC adress karty sieciowej-której(która próbuje się aktualnie połączyć z siecią ?)

Bodajże tylko w LiveBoxie trzeba nacisnąć chyba przycisk REG w chwili łączenia się komputera do LiveBoxa, ale i to kiedyś mi się obiło u uszy i nie wiem tego na pewno.

Jeżeli skrętką będzie komputer podpięty to na 99% po poprawnym zainstalowaniu karty sieciowej pobierze adres z DHCP i będzie chodziło.

W moim di-524 jest filtrowanie i po kablu i przez wifi .

Nie dodaje tylko przywraca ustawienia do standardowych .

O to mi chodziło, przywracasz do fabrycznych to nie masz nic w wyjątkach, ew. masz w ogóle filtrowanie wyłączone ale i Internet niezabardzo pochodzi bo nie ma wpisanych danych jak się ma łączyć, więc dla mnie to BARDZO głupi sposób na dodawanie nowego klienta(MAC adressu), bo później jeżeli chcesz to zabezpieczenie chcesz utrzymywać to co ? będziesz wpisywał od nowa wszystkie MAC adressy jakie miałeś ? w przypadku dużego ISP to akurat troche by było.

Jeszcze nie widziałem nikogo kto by tak robił i mam nadzieję, że nikt nie będzie sobie tak utrudniał życia, z minuty robi się w zależności od routera i ilości MAC adressów z 10min+

Czyli podpinam nowy komp ( nowa karta sieciowa, płyta itp )instaluje sterownik do karty sieciowej wpinam kabelek pobiera adresik i gitara neta mam zgadza się ? Dopowiem że net jaki mam to UPS 10 mb ze zmiennym IP.

Na 99% tak ;] bo DHCP ma większość bo to ułatwienie i nie trzeba wpisywać tyle numerków samo pobierze.