Wymiana twardego dysku

Chcę wymienić twardy dysk 40GB ATA na 160GB SATA. Jak to się robi? Płyta BigaByte GA-8IPE 775-G. Dziękuję !!

Idziesz do sklepu, kupujesz dysk, otwierasz kompa w miejsce starego dysku wpinasz nowy, formatujesz go za pomocą płytki WIn, wgrywasz nowego Windowsa i juz :wink:

chcesz go podłączyć zamiast tej 40 czy może razem z nią ?

Tą starą 40 ATA usunę. Co to jest ta płyta WIn? Dysk SATA już mam, ale do niego nie była dołączona żadna płyta. Czy należy coś zmieniać w Biosie? Dziękuję !!

Płytka startowa systemu :smiley:

wydaję mi się że najpierw trzeba przygotować dykietkę z sterownikami SATA

bo win oto poprosi na początku instalacji jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi

ps. win ponoć rozpoznaje dyski do 120 gb to co z resztą. wydaje mi sie że porada kolegi jest bardzo ogólna

Nie tak odrazu 1- sprawa czy płyta obsługuje SATA 2- sprawa czy wyrabia ci zasilacz 3 - montujesz dysk i robisz partycje bo inaczej winda zobaczy tylko 130giga Formata na początku nie musisz robic bo te dyski ktore kupujesz w sklepach komputerowych zazwyczaj są juz sformatowane pod NTSF

Już wszystko hula na cacy. Kabelki do podłączenia SATA były w pudełku od płyty, a sterowników nie było potrzeba, bo system zobaczył nowy dysk.