Wymiana wentyla w zasilaczu

mam pytanie bo stary zasilacz jest wlutowany w płyte w zasilaczu. czy moge odciac kabelkli z starego wentylatora zostawiajac tak gdzies 7 cm

(zostawic z tej strony z ktorej sa przylutowane) i z nowego zasilacza tez odciac,(torche tak by usunac wtyczke) zdjac osłone i skrecic czarny z czarnym , czarwony z czerownym i tasma izolacyjna zailozowac (nie moge przylutowac bo nie mam lutownicy) czy nic sie nie stanie jakies zwarcie czy cos?

co to z zasilacz?

kabel od nowego wentylatora wyprowadź poza obudowę zasilacz i podepnij pod 3pin na płycie głównej

to jakis stary cos take me 400

no własnie ja kupiłem nowy wentylator 2 pin

zamiast wentylatora wymień zasilacz - ten co masz to syf.

jaka reszta kompa? za 50-60zł można kupić Fortrona 350W MDN® czy HLN trochę drożej fortron 350-pnf lub modecom mc-350

??

wiem ze najlepiej wymienic ale narazie niech zosatnie ten co jest za niedługo bede miał nowego kompa ale to dopiero za poł roku a ten stary wentylator to hałasuje strasznie a

możesz podpiąć czarny pod czarny i czerwony pod czerwony sam tak zrobiłem bo nie chciało mi się lutować wszystko działa bez problemu

Dokładnie obcinasz tamten w nowym obcinasz końcówę łączysz kable i tyle ;] możesz tez od razu walnąć jakiś tuning w stylu podświetlany wiatrak itp… ;D choć przydało by się to zlutować ;] lutownice nie są wcale drogie a często się przydają ;] I po połączeniu najlepiej by było to izolacją zakryć aby właśnie nie zrobiło się kiedyś niechcący jakieś spięcie ;]

ok dzieki temat dalej otwary tak wiec jak ktos ma jakies przeciwwskazania to piszcie bede to dopiro robił w poniedziełek

ponawiam ale teraz mam inne pytanie jedenk zdecydowałem sie wyprowadzic kabel poza zasilacz i podłaczyc go do płyty głownej co zrobic z tym starym? odkrecic i gdzie odcic te kable (przypominam nie mam lutownicy) w ktorym miejscu, przy płycie? a moze sprobowac nimi ruszac tak długo az odpadna od tej małej płytki?