Wymiana żarówek Citroen Berlingo

Siemacie. Otóż od dłuższego czasu planuję wymianę żarówek w moim aucie (Citroen Berlingo 1.4 benzyna 1999r.). W chwili obecnej mam zwykłe halogeny które świecą jak zachodzące słońce :expressionless: Planuję wymienić z przodu jak i z tyłu samochodu. Podobają mi się zarówno halogeny jak i ksenony. Co bardziej się opłaca? Jest bardzo dużo ofert na allegro i nie tylko, ale także dużo podróbek słabej jakości. Czekam na opinie :slight_smile:

Zwykłe halogeny czyli H4

Jeśli wsadzisz ksenonowe żarówki do oryginalnych kloszów i złapie Cię policja to dostaniesz mandat i zostanie Ci zabrany dowód rejestracyjny.

Poza tym przy następnych badaniach technicznych nie przedłużysz dowodu rejestracyjnego.

“Niezgodne z przepisami pozafabryczne montowanie reflektorów ksenonowych jest niebezpieczne i nielegalne.” Więc nie wiem, o czym rozmawiać…

Badanie taki samochód przejdzie w większości stacji. Jest kilka rodzajów żarówek ksenonowych. Różnią się barwą światła. Unikaj tych mocno niebieskich. Im bardziej białe tym lepiej.

  1. Niebieski rzuca się w oczy i możesz narazić się na mandat,

  2. Moim zdaniem słabiej oświetla drogę. W nocy ciężko rozróżnić kolory. (od niebieskich ksenonów wolę zwykłe halogeny).

aha; wydaje mi się że moje żaróweczki słabo świecą, jakieś fajne do polecenia?