Wymiana zasilacza?

Witam , od pewnego czasu mam problem z wykorzystaniem w 100 % mojego kompa gdyż zauważyłem na maksymalnych detalach w nowych grach , komp się wyłącza po 20-30 minutach gry

I stąd pytanie jaki kupić zasilacz bo teraz mam tracera 450 W i myślę , że tu własnie leży wina .

Mój komputer :

Intel C2D E6550 2.33

4 GB RAM 800 MHz Kingston

Geforce 8800gt 512 mb

Z góry dziękuje za pomoc :slight_smile:

Jaką kwotę chcesz przeznaczyć na zasilacz?

Według mnie to też zasilacz. Wymienił bym na OCZ S&S 500W SLI (rev. 2) bo wystarczy na rozbudowę kompa :slight_smile:

No odpowiednią , żeby wystarczył na taki komp . Niewiem ile watów będzie dobrze .

/

A czy wystarczy taki 500 W ? napewno ?

Taa, na pewno zasilacz… A temperaturę ktoś sprawdził?

Odpal HWMonitor, pograj jakieś 10-20min, wyjdź i wrzuć na forum zrzut z tego programu.

rrrx , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mam wskaźnik temperatury na obudowie cyfrowy od zasilacza i jak się komp wyłącza to od 41-45 stopni .

Szkoda tylko, że przy okazji nie mierzy on temperatury rdzeni procesora oraz temperaturę procesora graficznego…

Powiem tak , komputer pracuje głośno a raczej zasilacz , a po chwili przestaje i jest cichy , pracuje ale bardzo cicho i po 5 minutach off . I trzeba przytrzymywać wyłącznik , żeby go wyłączyć .

Jedna sprawa - beznadziejny zasilacz.

Druga sprawa - przyczyną problemów może być również wysoka temperatura podzespołów (oraz takie rzeczy jak wylane kondensatory na płycie głównej spowodowane złym zasilaczem).

Ale dopóki nie sprawdzisz wszystkich możliwości, pewności nie będziesz miał co masz padnięte. Ale fakt, zasilacz tak czy siak musisz wymienić. Do Twojego zestawu http://www.gral.pl/preview/Seasonic/Zas … 80_08.html będzie idealnym zasilaczem.

Ale tak się dzieje tylko jak wykorzystuje wszystkie możliwości komputera . Jak gram w starsze gry , które tyle nie potrzebują tak się nie dzieje .

Nie chcesz sprawdzać innych rzeczy - Twoja sprawa. Zasilacz i tak trzeba wymienić, więc nic nie stracisz.

To ostatnie pytanko jaki w miare dobry zasilacz do 300 zł , i czy ten OCZ StealthXStream rev.2 będzie dobry ?

Ten OCZ będzie dobry. Nie bierz rev. 1 bo podobno są głośne.

Planujesz wymianę sprzętu?

Jak nie to bierz podanego Seasonica, całkowicie wystarczy, a zaoszczędzoną kasę na inne przyjemności.