Wymiana zasilacza

Mam jedno pytanko czy mozna samemu wymienic zasilacz w kompie…to jest skomplikowane ? a jak bym cos nietak podłączył to co sie stanie ?

bo mam ten ktory był juz w kompie jak go kupilem napisane jest 230 wat więc cholernie slaby . Mam popodlączane duzo sprzętu więc mi niewyrabia i zmienił bym sobie na 400 wat . Sądze że to wystarczy

Z gory dzieki pan ziomal :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ps co domojego wcześniejszego postu postu http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?p=444410

zauwarzyłem ze po odłaczeniu jednej nagrywarki albo twardziela 120-stki dziala 100% i nagrywarki są juz wykrywane więc to wina zasilacza

Tam sie nie da nic zle podlaczyc. Kazda wtyczka pasuje tylko w jedno (to odpowiednie) gniazdo.

z tego co oglądałem tych kabli jest dość duzo to trudno sie niezamotać :smiley:

Tak ale 2 podlaczasz pod plyte glowna (do starszych plyt tylko jeden wtyk taki dlugi a do nowszych ten dlugi plus kwadratowy 4-pinowy), a reszta wtykow to nic innego jak molexy zasilajace sprzet. Pozdro

hmm… zobacze ale i tak sie pogubie…moze mi sie uda?..aha jak znaleść który kabel to + a który to - :smiley: jak piszecie na forum to wszystko wydaje sie takie latwe :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: a w żeczywistości to lepiej niegadać

A po co? One sa tak wyprofilowane ze wchodza tylko w jedno gniazdo i w jednej pozycji.

aha do każdego urzadzenia trzeba to pogłaczać np dyski… ?

dyski, CD-rom, floop ma mniejsza wtyczke, ogolnie jak chcesz zeby gdzies byl prad to podlaczasz :wink:

panele kontrolne z przodu obudowy tez korzystaja z takiego zasilania

atam dla mnie to skomplikowane wole nieryzykować :smiley:

Długo masz jeszcze zamiar nad tym rozwodzić :?

Nie znasz się :arrow: bierzesz 15-20zł w ząbki i :arrow: serwis

Tak przy okazji…

Ów 4 pinowy to na 12V

Czy tnąc kable od zasilania dysku mogę przerobić w ten sposób na ten 4 pinowy? - czy to jest to samo napięcie ?

Mam stary zasilacz ale sprawny i pytam z ciekawości przy braku kasy

Numer_inaczej czytaj i oglądaj:

http://forum.dzikie.net/index.php?actio … t&id=17691

Mam pewien problem, otóż kupiłem sobie nowy zasilacz, ale okazało się, że moja płyta główna (K7VZA) jest zbyt stara i nie ma wejścia na tę kwadratową wtyczkę od zasilacza. Po podłączeniu nowego, wiatraczki startują, ale na monitorze nic się nie pojawia (dyski nie mają zasilania). Co mogę zrobić? Czy muszę mieć inny zasilacz, czy jest jakaś inna możliwość? Z góry dzięki za pomoc.

Jaki zasilacz kupiłeś?

Bez dysków i tak powinien być obraz.

Na pewno komp w 100% sprawny? Na innym zasilaczu chodzi?

Kupiłem 350 W. Poprzedni miał 250W. Na starym komp chodzi, no tyle że się zawiesza co jakiś czas, bo zasilacz ledwo zipie.

MrcN2k też mam starą płytę główną bez tego wejścia 4 pinowego i mam zasilacz który ma tą wtyczkę 4 pinową i wszystko działa jak należy.

Jakiej marki ten zasilacz ?? bo sama moc nam wiele nie mówi.

hmm… chińskiej :D. Jeszcze zobaczę na innym kompie, jak nie pójdzie, to oddam do sklepu.