Wymiana zepsutej grafiki


(Zefirson) #1

Witam wszystkich, popsuła mi się karta graficzna, w sumie nie wiem co się do końca z nią stało, ale po prostu nie odtwarza obrazu, ekran jest czarny i nic się nie dzieje, a słychać, że komputer i bios się ładuje. Czy z tą kartą da się jeszcze co zrobić? Wszystko się stało tydzień po zakończeniu gwarancji(przypadek?). Na szczęście miałem zintegrowaną kartę radeon hd4220, który przez długi czas pozwalał mi korzystać z internetu, a nawet pograć w niektóre gry na najniższych takie jak choćby diablo3. Niestety nowszych gier już nie pociągnie, a chciałbym jeszcze czasami móc zagrać choćby w cs:go(nie jestem kimś kto potrzebuje ultra detalów, wystarczy mi przeciętna grafika) czy np. właśnie d3 lub jakieś survivale typu dayz. Jaką kartę polecilibyście mi w miarę niskim budżecie? Bo chcę wydać jak najmniej, a nie potrzebuję nic nadzwyczajnego. Komputer za niecały rok i tak będzie przeznaczony tylko do surfowania po internecie. Moje główne specyfikacje to :


(mrFreeze) #2

 

Więc się zdecyduj czy odtwarza obraz czy nie? Jak bios się ładuje tzn nie może być czarny ekran. Jesteś pewien, że ta karta jest uszkodzona?


(Crawd) #3

Siema

Mojemu koledze padła też grafa ostatnio i kupił sobię te jako “przejściówkę”:

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-amd-radeon-hd-5770-1gb-cucore-i5138424260.html

i nawet całkiem fajnie chodzi


(Zefirson) #4

Już jej nie sprawdzałem pół roku, ale z tego co pamiętam to komputer włączał się, chodził, ale nic się nie działo, tylko był czarny obraz. Na weekend mogę jeszcze raz spróbować. No ta hd5770 wygląda obiecująco, cena w sumie przyzwoita. Jeszcze jakieś propozycje macie?