Wymiana zepsutej grafiki

Witam wszystkich, popsuła mi się karta graficzna, w sumie nie wiem co się do końca z nią stało, ale po prostu nie odtwarza obrazu, ekran jest czarny i nic się nie dzieje, a słychać, że komputer i bios się ładuje. Czy z tą kartą da się jeszcze co zrobić? Wszystko się stało tydzień po zakończeniu gwarancji(przypadek?). Na szczęście miałem zintegrowaną kartę radeon hd4220, który przez długi czas pozwalał mi korzystać z internetu, a nawet pograć w niektóre gry na najniższych takie jak choćby diablo3. Niestety nowszych gier już nie pociągnie, a chciałbym jeszcze czasami móc zagrać choćby w cs:go(nie jestem kimś kto potrzebuje ultra detalów, wystarczy mi przeciętna grafika) czy np. właśnie d3 lub jakieś survivale typu dayz. Jaką kartę polecilibyście mi w miarę niskim budżecie? Bo chcę wydać jak najmniej, a nie potrzebuję nic nadzwyczajnego. Komputer za niecały rok i tak będzie przeznaczony tylko do surfowania po internecie. Moje główne specyfikacje to :

 

Więc się zdecyduj czy odtwarza obraz czy nie? Jak bios się ładuje tzn nie może być czarny ekran. Jesteś pewien, że ta karta jest uszkodzona?

Siema

Mojemu koledze padła też grafa ostatnio i kupił sobię te jako “przejściówkę”:

http://allegro.pl/karta-graficzna-asus-amd-radeon-hd-5770-1gb-cucore-i5138424260.html

i nawet całkiem fajnie chodzi

Już jej nie sprawdzałem pół roku, ale z tego co pamiętam to komputer włączał się, chodził, ale nic się nie działo, tylko był czarny obraz. Na weekend mogę jeszcze raz spróbować. No ta hd5770 wygląda obiecująco, cena w sumie przyzwoita. Jeszcze jakieś propozycje macie?