Wymiana złącza na płycie głównej

Witam,

mam takie pytanie… Od pewnego czasu nie włącza się mi komputer. Próbuje uruchomić samą płytę główną z procesorem. Po podłączeniu zasilania PIN 24 i złacza ATX 12 z zasilacza wiatrak od procesora wykonuje pół obrotu i komputer się wyłącza. Po podłączeniu tylko zasilania PIN 24 wiatrak zaczyna normalnie pracować. Wyczytałem, że złącze ATX 12V dostarcza napięcie na wszystkie podzespoły na płycie, w tym na procesor. Czy jest możliwość wymiany złacza ATX na płycie? Zasilacz został sprawdzony na innej płycie i wszystko jest OK. A może sam procesor uległ uszkodzeniu?

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za wszelką pomoc

Problemem nie będzie złącze, ale uszkodzenie któregoś z elementów, całkiem możliwe, że procesora.

A może to byc wina zasilacza? Ze jest za słaby, żeby uciągnąć to wszystko?

Zasilacz Akyga 400W

C2D E7400

Karta graficzna PCI-Ex16 GeForce 8600ge.

A co może nastapić jeśli przeciąży się złacze ATX 12V 4PIN?

Samą płytę z procesorem powinien jakoś uciągnąć, ale zasilacz to mizerny masz, zalecam wymianę.

Zgadza się cienizna, ale to pozostałośc po starym pececie. Zasilacz uciągnął płytę z procesorem ze zintegrowaną grafiką. Dopiero jak podłączyłem grafike na PCI-E nie włączył się. Natomiast jak spowrotem przeszedłem na kartę zintegrowaną reakcja była ta sama. Próbowałem uruchomić komputer bez procesora jedynie z podłączonym wiatraczkiem. Z podłączoną wtyczną ATX12V 4pin nie rusza, a bez podłączenia wiatraczek się obraca.