Wymiania routera na nowy i zmiejszenie przepustowości łączą

(Dylimoc) #1

Witam miałem router TP-Link TD-W8901G ale kilka dni temu pad w nim modem ADSL, wymieniłem na nowszy model TD-W8970 i jest lipa:

Upstream Downstream

Current Rate (Kbps) 864 10208

Max Rate (Kbps) 1152 11488

SNR Margin (dB) 11 11.7

Line Attenuation (dB) 14 23.2

Errors (Pkts) 0 0

Parametry spadły prawie o jeden mega, wcześniej ściągałem z prędkością 1,1MB/s a teraz co najwyżej 830KB/s.

Myślałem że jak kupie nowszy model to będzie lepiej, chyba będę musiał kupić taki sam co wcześniej miałem.

(So69) #2

Moim zdaniem to jest bardzo dobry router. Sprawdź na stronie producenta, czy nie ma aktualizacji Firmware.

Link do konfiguracji tego routera -> Kliknij

(roobal) #3

Według tego co pokazuje router, na chwilę obecną osiągasz 864 Kb/s upload i 10208 Kb/s download, czyli 1276KB/s czyli 1,24MB/s, natomiast na tej linii może maksymalnie osiągnąć 1152 Kb/s upload i 11488 Kb/s download. Co do parametrów linii: SNR Margin (dB) 11 11.7 jest dobrze, ale mogłoby być lepiej.

Co do spadku transferu, może masz ograniczenia na serwerze lub w danym momencie masz niższa przepustowość. Jeśli na routerze włączony jest protokół RIP, możesz go wyłączyć, jest Ci niepotrzebny.

Co ma konfiguracja WakeOnLan do problemu autora wątku?

(Dylimoc) #4

Robiłem aktualizacje oprogramowania i nic nie pomogło.

Sprawdzałem transfer na kilku rożnych serwerach o różnych porach i jest to samo. Wyczytałem że router może obcinać transfer ze względu na błędy CRC ale nie wiem gdzie to wyłączyć?

(roobal) #5

Z tego co wkleiłeś, wynika że błędów nie ma. Co chcesz wyłączyć?

(Dylimoc) #6

taką odpowiedź dostałem na forum tp-linka: "Z uwagi na zaistniałe błędy CRC router obcina automatycznie pasmo aby uniknąć rozłączania się linii ADSL."

http://tplink-forum.pl/porady-serwisowe ... ?topicseen