Wymiania routera na nowy i zmiejszenie przepustowości łączą

Witam miałem router TP-Link TD-W8901G ale kilka dni temu pad w nim modem ADSL, wymieniłem na nowszy model TD-W8970 i jest lipa:

Upstream Downstream

Current Rate (Kbps) 864 10208

Max Rate (Kbps) 1152 11488

SNR Margin (dB) 11 11.7

Line Attenuation (dB) 14 23.2

Errors (Pkts) 0 0

Parametry spadły prawie o jeden mega, wcześniej ściągałem z prędkością 1,1MB/s a teraz co najwyżej 830KB/s.

Myślałem że jak kupie nowszy model to będzie lepiej, chyba będę musiał kupić taki sam co wcześniej miałem.

Moim zdaniem to jest bardzo dobry router. Sprawdź na stronie producenta, czy nie ma aktualizacji Firmware.

Link do konfiguracji tego routera -> Kliknij

Według tego co pokazuje router, na chwilę obecną osiągasz 864 Kb/s upload i 10208 Kb/s download, czyli 1276KB/s czyli 1,24MB/s, natomiast na tej linii może maksymalnie osiągnąć 1152 Kb/s upload i 11488 Kb/s download. Co do parametrów linii: SNR Margin (dB) 11 11.7 jest dobrze, ale mogłoby być lepiej.

Co do spadku transferu, może masz ograniczenia na serwerze lub w danym momencie masz niższa przepustowość. Jeśli na routerze włączony jest protokół RIP, możesz go wyłączyć, jest Ci niepotrzebny.

Co ma konfiguracja WakeOnLan do problemu autora wątku?

Robiłem aktualizacje oprogramowania i nic nie pomogło.

Sprawdzałem transfer na kilku rożnych serwerach o różnych porach i jest to samo. Wyczytałem że router może obcinać transfer ze względu na błędy CRC ale nie wiem gdzie to wyłączyć?

Z tego co wkleiłeś, wynika że błędów nie ma. Co chcesz wyłączyć?

taką odpowiedź dostałem na forum tp-linka: “Z uwagi na zaistniałe błędy CRC router obcina automatycznie pasmo aby uniknąć rozłączania się linii ADSL.”

http://tplink-forum.pl/porady-serwisowe … ?topicseen