Wymieniać Celerona G530 na Celerona G1610 lub Pentium G2020?

Witam,

Pytanie czy to się w ogóle opłaci? Sprzedać G530 zapewne za nie więcej niż 50-100 zł i dołożyć do któregoś z wyżej wymienionych procesorów?

Chodzi mi głównie o wydajność w grach które niedawno zakupiłem i mam zamiar je przejść do końca roku - Deus Ex Human Revolution, Mass Effect 2, Wiedźmin 1 i Wiedźmin 2. (Trochę się wykosztowałem na to wszystko ale nic więcej już pewnie w tym roku nie kupię hehe)

Reszta sprzętu:

Gigabyte 9800GT 512mb/256bit

4 GB 1333mhz Patriot

Gigabyte H61M-D2H-USB3

Seagate Barracuda 160GB

Chieftec 400W

Windows 7 64 bit

No właśnie wymieniać, nie wymieniać oto jest pytanie bo jeśli to ma być poprawa wydajności rzędu 5% to chyba jednak nie ma sensu nie?

Ale wolę się upewnić co do opinii innych lepiej znających się osób.

Pozdrawiam

PS. Nic więcej zmieniać nie chcę gdyż absolutny upgrade kompa zamierzam zrobić dopiero w połowie 2014 roku kiedy to już rynek zostanie zasypany next-genowymi grami, a tak naprawdę to chyba tylko dla Wieśka 3 zmienię kompa :smiley: Więc uwagi o wymianie reszty sprzętu niepotrzebne, chodzi mi tylko o procesor i opłacalność takiej wymiany. Dzięki z góry za odpowiedzi!

Na tego Celerona nie ma sensu zmieniać (to jest niemal identyczny procesor, różnica może być nie zauważalna).

Tutaj zmiana powinna być bardziej zauważalna.

Nie wiem czy wymiana procesora coś da ponieważ, masz dość starą (słabą) kartę graficzną.