Wymienić Procesor czy kartę graficzną?

Siema co lepiej wymienic w moim kompie ? Procesor czy grafe ? Budżet to ok 700 zł . Sprzęt z podpisu

wydaje mi się że procesor ponieważ karte graficzną masz dobrą :slight_smile:

procesor przyspieszy Ci działanie komputera… grafika zmienia działanie gier… i jedno i drugie ma znaczenie…

komputer jest do gier głównie dodam

po co wywalać kasę jeśli z tego co widzę masz kompa dobrego, choć procesor i5 byłby lepszy,

Procek na i5 gdyż ten i3 to słaby

no ale do gier to chyba karta ważniejsza niż procesor, tyle że nie wiem czy procesor nie będzie za słaby na nową kartę

Sugeruję w pierwszej kolejności wymianę procesora z 2-rdzeniowego (4 wątki) na 4-rdzeniowy (8-wątków), pasującego do Twojej płyty głównej.

4 rdzenie i 8 wątków posiadają procesory i7 a ja jak już mówiłem do wydania posiadam ok. 700 zł

Jeśli nie masz dużego ciśnienia na wymianę to zostań przy tym co masz (chyba nie masz problemów z nowymi grami), uzbierasz więcej kasy i jak proc lub grafa będą niedomagać to wymienisz.

to chyba najlepsze rozwiązanie

Dokładnie, procesory i7 stanieją w tym czasie, a Ty zaoszczędzisz (?) więcej kasy. Moim zdaniem w Twoim przypadku nie warto wymieniać procesora na inny niż (minimum) 4-rdzeniowy (8-wątkowy).

póki co mało gier ma zapotrzebowanie na i5 a i7 to procesor w tych czasach potrzebny tylko do programów, więc bezsensu wywalać kasę na i7 tym bardziej ze gry potrzebują mocnej grafiki

Witam

W razie gdybym coś źle napisał proszę mnie poprawić.

Możesz wymienić procesor na i5.

Intel Core i5-3330

Tu masz przykładowy link

http://www.proline.pl/?p=CORE+I5-3330

chyba zostanę przy tym że zostawię kasę i jak komp będzie już na prawdę słaby to coś wymienię bo póki co nie mam żadnych problemów z najnowszymi grami