Wymienić Procesor czy kartę graficzną?

(karolgt1) #1

Siema co lepiej wymienic w moim kompie ? Procesor czy grafe ? Budżet to ok 700 zł . Sprzęt z podpisu

(krejzol123) #2

wydaje mi się że procesor ponieważ karte graficzną masz dobrą :slight_smile:

(Dominik2012r) #3

procesor przyspieszy Ci działanie komputera… grafika zmienia działanie gier… i jedno i drugie ma znaczenie…

(karolgt1) #4

komputer jest do gier głównie dodam

(Dominik2012r) #5

po co wywalać kasę jeśli z tego co widzę masz kompa dobrego, choć procesor i5 byłby lepszy,

(Rradek22) #6

Procek na i5 gdyż ten i3 to słaby

(karolgt1) #7

no ale do gier to chyba karta ważniejsza niż procesor, tyle że nie wiem czy procesor nie będzie za słaby na nową kartę

(Pablo_Wawa) #8

Sugeruję w pierwszej kolejności wymianę procesora z 2-rdzeniowego (4 wątki) na 4-rdzeniowy (8-wątków), pasującego do Twojej płyty głównej.

(karolgt1) #9

4 rdzenie i 8 wątków posiadają procesory i7 a ja jak już mówiłem do wydania posiadam ok. 700 zł

(falcon89) #10

Jeśli nie masz dużego ciśnienia na wymianę to zostań przy tym co masz (chyba nie masz problemów z nowymi grami), uzbierasz więcej kasy i jak proc lub grafa będą niedomagać to wymienisz.

(karolgt1) #11

to chyba najlepsze rozwiązanie

(Pablo_Wawa) #12

Dokładnie, procesory i7 stanieją w tym czasie, a Ty zaoszczędzisz (?) więcej kasy. Moim zdaniem w Twoim przypadku nie warto wymieniać procesora na inny niż (minimum) 4-rdzeniowy (8-wątkowy).

(karolgt1) #13

póki co mało gier ma zapotrzebowanie na i5 a i7 to procesor w tych czasach potrzebny tylko do programów, więc bezsensu wywalać kasę na i7 tym bardziej ze gry potrzebują mocnej grafiki

(Kuba Max3) #14

Witam

W razie gdybym coś źle napisał proszę mnie poprawić.

Możesz wymienić procesor na i5.

Intel Core i5-3330

Tu masz przykładowy link

http://www.proline.pl/?p=CORE+I5-3330

(karolgt1) #15

chyba zostanę przy tym że zostawię kasę i jak komp będzie już na prawdę słaby to coś wymienię bo póki co nie mam żadnych problemów z najnowszymi grami