Wymieniona pasta, a wysokie temperatury

Witam.

Mam Laptopa samusng R530. Po 8 latach wymieniłem pastę termormoprzewodzącą na Dc-1 bequite.
Pastę wymieniłem ponieważ temperatury procesorów utrzymywały się na poziomie 85 stopni i strasznie szybko i głośnio chodził wentylator.
Po wymianie pasty tak jakby się trochę poprawiło ale nadal w spoczynku temperatury procesorów utrzymują się na poziomie 74 stopni a przy dużym obciążeniu dochodzi nawet do 84-85 stopni.
Pastę wymieniałem dwa razy w ciągu 2 dni. Najpierw nakładając szpachelką ale jak zobaczyłem, że to za dużo nie pomogło to rozkręciłem i złożyłem na X. Ale jest to samo. Screeny zrobiłem w czasie spoczynku zaraz po włączeniu laptopa.

Wrzucam zdjęcia z HWMonitor:
https://zapodaj.net/fa731aa20e404.png.html
https://zapodaj.net/c45a654c9833c.png.html

Co może być przyczyną? Czy może mieć to związek, z tym że laptop już dwa lata nie był formatowany? Używam go praktycznie po 6-7 godzin dziennie.

Wentylator i bebechy z kurzu czyszczone? Leży na płasko na biurku?
A na poważnie: winny jest wiek, postęp-> większe wymagania-> większe obciążenie-> wzrost temperatury procka.

Wszystko wyczyściłem na igiełkę.
Czyli on tak już musi zostać, znaczy tych temperatur nie da rady zbić

Nie tylko to wystarczy! Również wymontuj wentylator wraz z radiatorem i go rozmontuj. Warstwa kurzu (futerko :grinning:) może być na wlocie do radiatora.

Wszystko wyczyściłem. Najpierw sprężonym powietrzem a później ściereczką nasączoną spiritusem.

Da, da :slight_smile: Ostatnio ktoś pochwalił się metodą na ołówek, tzn. przy baterii podkleił go unosząc tył laptopa, co stworzyć powinno odstęp, cyrkulację i wymianę ciepła “od spodu” :wink:
Alternatywa, to podkładka, obcięcie napięcia/trybu turbo.
Na podkładkach zbijesz pewnie ze 3-5 c.

Zrobiłem coś takiego tylko trochę inaczej. Znaczy mój laptop miał równe wszystkie cztery nóżki. Więc te z tyłu zerwałem i przykleiłem od innego laptopa one dużo trochę wyższe. Jest teraz większa szpara między wylotami a biurkiem.

No to kurcze zostaje lepsza pasta lub podkładka z wiatraczkiem :wink:

A jaka pasta by była najlepsza?

Na screenach masz praktycznie w pełni obciążony procesor. Temperatura w granicach 80 stopni jest w takim wypadku czymś zupełnie normalnym.

ten procek t6600 jest wlutowany, czy mobilny ;)? Jak mobilny, to pomyśl o zakupie… nowego gruchota za 40-50 dostaniesz mocniejsze uzywki na allegro, wzrośnie moc, w teorii pewnie spadnie tez nieco przeciętne obciążenie i temperatura :wink:

Właśnie też się dziwiłem takim obciążonym procesorem ale jak włączam menadzer zadań to największe obciążenia daje mi chrome. A jak wyłączę chrome to procesor tez chodzi na te 80-100%.
Co może być przyczyną?

Procesor jest mobilny.