Wymuszenie instalacji sterownika - możliwa infekcja


(Soradevil) #1

Witam,

mam taki problem, od wczoraj po starcie systemu pokazuje mi się komunikat, który brzmi mniej więcej tak: "System Windows musi zainstalować sterownik do Nieznane urządzenie", pomimo, że nic nie jest podpięte. System informuje mnie, że jakoby "odnalazł nowy sprzęt". Sprawdziłem ścieżkę tej instalacji i powiem szczerze, że mnie zaniepokoiła: C:\Windows\System32\newdev.exe"00000001""\.\pipe\PNP_Device_Install_Pipe_1.\9d9e2ced-db29-451f-aa12-3d2"Root\MEDIA"0000" I teraz za bardzo nie wiem, czy mam to zainstalować. Jak wybieram anuluj, to włącza się UAC i pyta, czy ta czynność była wykonana przez mnie i czy mam dalej kontynuować. Jakby tego było mało, dzisiaj z kolegą robiłem prezentację na Power Poincie i podpiął mi swojego pendrive'a. Na nim oczywiście było parę robaków, autoruny i nieszczęsny Virut, który niby mój ESET usunął. Mam prośbe - może ktoś by rzucił okiem na moje logi i sprawdził, czy to aby nie jakaś infekcja. Logi OTL zaraz podam.

Oto logi:

Extras: http://www.wklejto.pl/101431

OTL: http://www.wklejto.pl/101432

Dodam jeszcze, że mój komputer "nie widzi" karty microSDHC, która wcześniej bez problemu była odczytywana. I mam pytanie: jakim programem mogę zabezpieczyć moje pendrive'y przed infekcjami? Czytałem, że jest Flash Disinfector albo Panda USB Vaccine, ale wolałbym się poradzić kogoś, kto się na tym zna.

Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.


(system) #2

Wyszła nawet poprawka usuwająca autostart z przenośnych pamięci, a właśnie przez niego instalują się różne śmieci - http://www.microsoft.com/downloads/pl-p ... FC0BBF4C35


(Kamui0) #3

Pomimo, że się nie znam to używam Panda USB Vaccine i pozaszczepiałem nią wszystkie urządzenia przenośne.

@yorkfield25

Tylko że kolega posiada Vistę, to nie wiem, czy sobie ją zainstaluje.