Wymuszenie rozdzielczości wyższej niż obsługiwana

(Xparanienormalnyx) #1

Witam. Posiadam aktualnie niestety monitor CRT, który obsługuje maksymalnie rozdzielczość 1280x1024, a potrzebuję nagrać kilka prezentacji w HD 1920x1080. Kilka lat temu, mając jakiś badziewny monitor firmy bodajże Actina mogłem ustawić co tylko chciałem, a wtedy w miarę poruszania kursorem ekran się po prostu przesuwał, przy obecnym nie da się tego zrobić. Szukam więc czegoś, co pozwoli mi taki efekt uzyskać, jakiegoś likwidatora zabezpieczeń, czy czegoś na zasadzie virtualboxa. Nie wiem czy takie coś w ogóle istnieje, ale nie zawadzi zapytać - zawsze łatwiej niż latać po znajomych i szukać monitora na kilka godzin :stuck_out_tongue_winking_eye:

Monitor: Samsung SyncMaster 753DFX

Karta: GeForce 8600GT

System: Windows 7 Ultimate 32bit

PS: Tylko mi nie pisać "nagraj 720p i powiększ".

Edit:

Znalazłem takie coś:

http://msurowiecki.pl/index.php/inne/71 ... vision-crt

niestety ten sterownik nie chce się zainstalować "wybrany plik INF nie obsługuje tej metody instalacji", a refreshlock też nie przynosi żadnych efektów...

(Tomsto100) #2

1920 x 1080 to full hd. Na sterownikach graficznych intela jest taki błąd. Podłączasz do monitora Full HD, wybierasz 1920 x 1080, odłączasz kabel przesyłający obraz od laptopa, wyłączasz go, i wtedy masz na nim obraz z właśnie takim "przesuwaniem"

Ale do gier tego nie polecam ;]

(Xparanienormalnyx) #3
  1. Mam grafikę GeForce

2. Mam kompa stacjonarnego.

3. Nie mam monitora HD :zonk: