Wymuszenie ruchu sieciowego poprze Proxy serwer

(Sebastian Seo) #1

Jakie sa opcje aby wymysic uzywanie serwera proxy. Zmienilem odpowiednie ustawienia w GPO, ale dotyczy to tylko Internet Explorer'a, a gdy uzywam Firefox'a moge przegladac strony bez uzycia proxy?

(MrAsusrp6) #2

Możesz przeglądać, proxy ma to do siebie że "przyśpiesza" ruch, czyli strony powinny ładować się szybciej.

(scripter1) #3

Bzdura kompletna!

Proxy to dodatkowe wydłużenie trasy pakietów i jeśli ustawisz sobie kiepskiego proxy to net zamuli ci kompletnie.

Proxy może jedynie przyspieszyć ładowanie stron które są często przeglądane przez użytkowników danego proxy a nie są zbyt często aktualizowane (lub ewentualnie jak potrzebujesz połączyć się z serwerem na którym masz zbanowany twój ip).

Dodatkowo jak ktoś korzystający z tego samego proxy co ty zacznie pobierać jakiś plik ale przerwie pobieranie to jest wysokie prawdopodobieństwo że ten plik będzie tkwił w cache proxy niekompletny (może tam tkwić nawet kilka tygodni) i jak będziesz chciał pobrać ten sam plik to dostaniesz niekompletny plik czyli uszkodzony.

Obecnie używanie proxy przy obecnych prędkościach neta oferowanych przez operatorów mija się z celem a większość darmowych proxy ma fatalne transfery - gdy potrzebowałem użyć proxy to wyszukałem najszybszy jaki udało mi się znaleźć spośród darmowych (ping miał rzędu aż 1200ms) i prędkość transferu spadła mi z 4Mb/s do ok 150Kb/s...

(MrAsusrp6) #4

@scripter1

Zanim coś nabazgrolisz najpierw poczytaj:

(scripter1) #5

MrAsusrp6 , skąd ty wziąłeś ten cytat, z wikipedii :?: Ten opis ma sporo nieścisłości i nie jest zbyt aktualny.

To ma miejsce tylko jeśli w twojej lokalnej sieci twojego operatora jest postawiony proxy, jeśli nie ma i chcesz korzystać z innego proxy to jest dokładnie na odwrót.

To się tyczy tylko płatnych proxy (lub lokalnych proxy twojego operatora z których mogą korzystać tylko jego klienci), w przypadku ogólnodostępnych darmowych proxy są one straszne powolne (nawet jak mają dobre łącza to są tak oblegane że mają niskie transfery).

Tak jak już napisałem ma to zastosowanie tylko w przypadku rzadko aktualizowanych stron i jest obarczone opisaną przeze mnie wadą.

Z tym mogę się zgodzić ale z reszta nie.

Trzeba pamiętać że teoria teorią a życie idzie swoją drogą, takie są fakty.

Poza tym jak już napisałem przy obecnych prędkościach oferowanych przez operatorów (a łącza na których jest większość stron www są jeszcze szybsze) korzystanie z proxy (zakładając że jest to szybki proxy i nie zamula neta) nie ma większego wpływu na prędkość przeglądania stron - wolnych stron w zasadzie już nie ma w necie a wyższej prędkości niż ta za którą płacisz operatorowi nie uzyskasz.