Wymuszenie ruchu sieciowego poprze Proxy serwer

Jakie sa opcje aby wymysic uzywanie serwera proxy. Zmienilem odpowiednie ustawienia w GPO, ale dotyczy to tylko Internet Explorer’a, a gdy uzywam Firefox’a moge przegladac strony bez uzycia proxy?

Możesz przeglądać, proxy ma to do siebie że “przyśpiesza” ruch, czyli strony powinny ładować się szybciej.

Bzdura kompletna!

Proxy to dodatkowe wydłużenie trasy pakietów i jeśli ustawisz sobie kiepskiego proxy to net zamuli ci kompletnie.

Proxy może jedynie przyspieszyć ładowanie stron które są często przeglądane przez użytkowników danego proxy a nie są zbyt często aktualizowane (lub ewentualnie jak potrzebujesz połączyć się z serwerem na którym masz zbanowany twój ip).

Dodatkowo jak ktoś korzystający z tego samego proxy co ty zacznie pobierać jakiś plik ale przerwie pobieranie to jest wysokie prawdopodobieństwo że ten plik będzie tkwił w cache proxy niekompletny (może tam tkwić nawet kilka tygodni) i jak będziesz chciał pobrać ten sam plik to dostaniesz niekompletny plik czyli uszkodzony.

Obecnie używanie proxy przy obecnych prędkościach neta oferowanych przez operatorów mija się z celem a większość darmowych proxy ma fatalne transfery - gdy potrzebowałem użyć proxy to wyszukałem najszybszy jaki udało mi się znaleźć spośród darmowych (ping miał rzędu aż 1200ms) i prędkość transferu spadła mi z 4Mb/s do ok 150Kb/s…

@scripter1

Zanim coś nabazgrolisz najpierw poczytaj:

MrAsusrp6 , skąd ty wziąłeś ten cytat, z wikipedii :?: Ten opis ma sporo nieścisłości i nie jest zbyt aktualny.

To ma miejsce tylko jeśli w twojej lokalnej sieci twojego operatora jest postawiony proxy, jeśli nie ma i chcesz korzystać z innego proxy to jest dokładnie na odwrót.

To się tyczy tylko płatnych proxy (lub lokalnych proxy twojego operatora z których mogą korzystać tylko jego klienci), w przypadku ogólnodostępnych darmowych proxy są one straszne powolne (nawet jak mają dobre łącza to są tak oblegane że mają niskie transfery).

Tak jak już napisałem ma to zastosowanie tylko w przypadku rzadko aktualizowanych stron i jest obarczone opisaną przeze mnie wadą.

Z tym mogę się zgodzić ale z reszta nie.

Trzeba pamiętać że teoria teorią a życie idzie swoją drogą, takie są fakty.

Poza tym jak już napisałem przy obecnych prędkościach oferowanych przez operatorów (a łącza na których jest większość stron www są jeszcze szybsze) korzystanie z proxy (zakładając że jest to szybki proxy i nie zamula neta) nie ma większego wpływu na prędkość przeglądania stron - wolnych stron w zasadzie już nie ma w necie a wyższej prędkości niż ta za którą płacisz operatorowi nie uzyskasz.