Wyniki skanowania Avastem!

C:\WINDOWS\Pliki Instalatora aktualizacji Windows Update\TS95.CAB\sage.exe[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\Pliki Instalatora aktualizacji Windows Update\MOBILE95.CAB\msidle.dll[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\Pliki Instalatora aktualizacji Windows Update\MOBILE95.CAB\sensapi.dll[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\Pliki Instalatora aktualizacji Windows Update\MOBILE95.CAB\senscfg.dll[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\Pliki Instalatora aktualizacji Windows

C:\WINDOWS\SYSBCKUP\DDHELP.EXE[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSBCKUP\DXAPI.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSBCKUP\GCHAND.DLL[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSBCKUP\KSUSER.DLL[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\GCHAND.DLL[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\DXAPI.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\jsproxy.dll[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\MSJDBC10.DLL[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\sensapi.dll[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM\W95INF32.DLL[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\HIDVKD.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\CCDECODE.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\MPE.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\NDISIP.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\SYSTEM32\DRIVERS\STREAMIP.SYS[AsPack] [E] Archiwum jest uszkodzone. (42052)

C:\WINDOWS\autoload.exe [L] Win32:Trojan-gen. {VC} (0)

Plik został naprawiony z powodzeniem…

Takie coś wyszło mi po skanowaniu Avastem . Niewiem co to ma znaczyć. Tych pozycji jest więcej, zwłaszcza tych z dll…Czego to może być oznaką,we wcześniejszych skanach tego niema. Dzisiaj, także Ad aware wykrył wpis do rejestru Alexy . Proszę o wyjaśnienie .

Win98SE 256 SDRAM Duron 800

masz trojana… przynajmniej na to to wyglada… jak masz tego wiecej to znaczy, ze sie juz uruchomil i niszczy powoli :wink:

Skoro ma trojana, to powinien wykryć go skanowaniu antywirusem. :lol: . Jak na moje oko to wszystko jest w porządku - po prostu system operacyjny Windows używa wymienionych plików. Antivirus nie ma do nich dostępu i wywala takie wpisy. A ostatni wiersz - ten z wykrytym trojanem - antivirus po prostu pokazał, że go usunął. Antywirus powinien posprzątać po naszym “gościu” :lol: :lol:

C:\WINDOWS\autoload.exe [L] Win32:Trojan-gen. {VC} (0)

// i to nie jest trojan? :smiley: => no dobra… to moze byc jakis wpis rejestru po kiedys tam istniejacym trojanie, ale powinien byc usuniety :confused:

C:\WINDOWS\autoload.exe [L] Win32:Trojan-gen. {VC} (0) Plik został naprawiony z powodzeniem…

Więc chyba naprawiony no nie?? A reszta to jak Trebron mówi. :smiley:

niekoniecznie mogl zostac naprawiony… sam wiesz jakie sa windowsy…: robia tylko to co chcą :wink:

Ja bym przeskanował jeszcze raz i sprawdził czy wywali ten plik i powie że naprawiony. Jak tak to usunąć. Faktycznie masz racje czasami robią co chcą. :smiley:

Dziękuję za porady. sprawdziłam raporty z 10 skanów Windowsa ,wszystkie są w 99% identyczne,tylko ten ostatni zawiera dodatkowe informacje , które wkleiłam do pierwszego postu . Za chwilę przeskanuje jeszce raz i napiszę co wyszło.

Nie uwierzycie avast jeszcze raz wykrył tego trojana wtym samym miejscu .Tym razem przeniosłam go do kwarantanny. Reszta raportu jest identyczna jak poprzedni. Jeśli macie jeszcze cierpliwość to proszę o pomc

avastowi zdarzają się pomyłki. Przeskanuj tym http://us.mcafee.com/root/mfs/default.asp

To jeszcze raz ja , tym razem trojana usunełam z kwarantanny i sprawdziłam Avastem jeszcze raz iteraz trojana niema .

Tylko co zrobić z tymi plikami , które mają uszkodzone archiwum?

Czy może mieć to wpływ na pracę kompa?

Czy zostawić to jak jest?

Raczej zostaw. Są to zapewne procesy sytemowe, do których Avast! po prostu nie ma “dojścia” ., bo blokuje to Windows :smiley:

Pliki zostaw. Ewentualnie przeskanuj skanerem online. :smiley:

Ok Saviola i Lazikar ale jak napisałam wyżej sprawdziłam rraporty poprzednie i nigdzie nie były wymienione pliki dll,ani z systemu 32,tylko w dzisiejszym , dlatego tak się tym przejęłam. :frowning:

to nie musi byc zaden blad avasta, a ni tez trojan czy cos innego, AsPack to program kompresujacy pliki EXE i DLL, dziala tak samo jak UPX, i jest czesto stosowany przez programistow (wiem bo sam uzywam :P)

opis: http://www.aspack.com/aspack.html

Sęk w tym , że ja nie jestem żadnym programistą . Więc skąd to wszystko , smuci mnie opis “archiwym uszkodzone”.??

Być może to narzędzie będzie w stanie Ci pomóc:

Norton System Works 2003

Co prawda jest to testowa wersja anglojęzyczna ale myślę że dasz sobie radę. Podczas procesu instalacji nie wybieraj instalacji typowej tylko użytkownika i odznacz Norton Antyvirus (może się “pogryźć” z Avastem). W skład pakietu wchodzi Norton Utilities a w nim narzędzie Norton Win Doctor. Być może ono da sobię radę z naprawą uszkodzonych plików. :):):slight_smile:

no to ze ty nie jestes programista nie zmienia faktu ze autorzy tych biblioteki sa programistami :wink:

FIESTA będę cię sławiła po wszystkie czasy , wydruk z Avasta jest znowu taki sam jak wcześniej , czyli nie pokazuje , żadnych plików exe i dll z uszkodzonym archiwum .

Jeszcze raz dzięki!!

Piniol niechcę być programistką . :stuck_out_tongue: