Wyniki wyborów parlamentarnych 2005

Wczoraj (25.09) odbyły się w Polsce wybory parlamentarne. Frekwencja wyniosła 40,5% uprawnionych do głosowania. Teraz wyniki (dane z Onet.pl):

271d7a08749bcf6b4b76432015142dbe.gif

Jak komentujecie wyniki ?? Ja myślę, że koalicja PO-PiS wreszcie zrobi porządek w tym kraju. Co ciekawe, PSL weszło do parlamentu, mimo, iż według sondaży miało nie wejść.

Tempest 8)

Nie sądzę, żeby się polepszyło w ciągu tych 4 lat. Nie ważne kto by wygrał :frowning:

Martwią mnie miejsca 3 i 5 :x

Czyli Samoobrona i Liga Polskich Rodzin ?? :?

Tempest 8)

Pewnie że oni! !!

Jednak wszystkim zależy tylko na:

ird2qt5ry.jpg

Bylem i zaglosowalem, oczywiscie na SLD :smiley: Bardzo cieszy mnie ich wynik. Chociaz szkoda, że Polska nie bedzie miala tak młodego i inteligentego premiera jakim jest Wojciech Olejniczak. Pozdrawiam

Również z uwagi na swoje sympatie polityczne,jestem zawiedzony wynikiem…ale poczekamy cztery lata…

Ja głosowałem na Platformę Janusza Korwin-Mikke, szkoda, że nie weszła do parlamentu.

Tempest 8)

Szkoda, że PiS ma tyle głosów :roll: Partia, która dzieli ludzi na równych i równiejszych (homoseksualiści)…

Za to Platforma Obywatelska jest na drugim miejscu :).

Tempest 8)

witam!! Ja sadze, ze bedzie jeszcze gorzej. 2 partie ktore przed wyborami sie atakowaly nagle zmieniaja zdanie i chca koalicji :lol: Oni juz rzadzili wtedy jako AWS. Gdy po 4 latach praktycznie zniszczyli panstwo rozpadli sie i powstaly PO, PIS i LPR. Ale oczywiscie wszystko co zle zrzucono na SLD. Teraz tez bedzie pelno roznych afer, jest to tylko kwestia czasu. Pozdrawiam

Jestem troche zawiedziony, liczyłem na poparcie dla PO i PiS w granicach po 30%. Martwi mnie, że tak dużo rolników znalazło alternatywe dla PSL w postaci Samoobrony. SLD to wogóle nie komentuje, widać mało jeszcze afer w Polsce.

Żródło: http://www.onet.pl

:twisted: :twisted: :twisted:

To super, lider starych dewotek nie dostał się do sejmu. :wink:

Jednak jest coś pozytywnego.

Na chwilę obecną to się jednak dostaje, więc poczekajmy na wyniki oficjalne…

Skąd masz to info?

Chciałem, żeby wygrała Platforma Obywatelska, ale gratuluję PiS-owi. Co prawda, wygrał nieznacznie, ale jednak. Wprawdzie lepszy PiS niż np. SLD. Co do frekwencji, to była bardzo niska, spodziewałem się, że więcej osób pójdzie głosować, ale Polak dużo mówi, mało robi. Myślę, że wybory prezydenckie wygra Tusk. Wolę PiS w parlamencie, a Tuska na prezydenta niż PO w parlamencie, a Kaczyńskiego na fotelu prezydenta.

Państwowa Komisja Wyborcza.

A wiecie moze czy po i pis maja odpowiedia ilosc miejsc w sejmie by zmienic konstytucje

NIE.

Nie mogą, ale niewiele im brakuje… I w sumie kto wie, czy im się nie uda…

Potrzebują do tego 307 głosów, a mają na chwilę obecną 285.