Wypalanie bootowalnej płytki z ISO

Jak wypalić bootowalną płytkę z obrazu ISO? Chodzi tu o Debian GNU\Linux na trzech DVD. Raz już wypaliłem (przy pomocy UltraISO) ale płyta się nie bootuje. Dodam, że ustawiłem w BIOSie bootowanie na CD\DVD. Wiem już, że płyt pod boot nie wypala się normalnie. Podajcie, proszę jakiś program\y czym możnaby to zrobić.

Obraz płyty każdego linuksa jest botowalny wystarczy w programie do nagrywania wybrać opcję nagraj obraz płyty na cd/dvd lub podobną,nic więcej nie trzeba ustawiać w programie.Może spróbuj ImgBurn 2.3.2.0.

nero, k3b , alcochol 120%

A czy dla bootowalności płyty ma znaczenie to czy została wypalona w DAO czy w TAO?

Jeśli masz Nero 7 (nie wiem jak jest w innych programach) to kliknij 2x na plik z obrazem ISO, a Nero 7 sam się otworzy z odpowiednią funkcją nagrania obrazu na płytę.

Raczej nie ale ustaw na DAO,czyli dysk jako całość.

Skoro tak to problem tkwi w czym innym. Mam jeszcze jedną wątpliwość. Czy jeśli ściągąłem Debiana w ‘alpha’ a mam procesor Intela (Celeron) to czy nie powinienem go ściągnąć w wersji ‘i386’? Może dlatego płyta się nie bootuje?

Wersja i386 jest przeznaczona dla procesorów 32-bit ale działa także na 64-bit,Twój Celeron obsługuje instrukcje 64-bitowe.Wersja alpha to chyba jest przeznaczona do innych procesorów.Poczytaj.

A więc mam odpowiedz. Ściągnołem wersje ‘alpha’ dla procesorów DEC Alpha. Dzięki za wszystko (następnym razem najpierw zajrze na Wikipedie).