Wypalanie CD


(Ja_:D) #1

Witam. Ściągam sobie plik z neta, który jest podzielony programem pewnie nero na 3 części. Jak to wszystko połączyć w jedno? W nero mam opcje "nagraj obraz na dysk" czy to właśnie tym? Dodać te 3 pliki na wypalić CD?


(Seba86mu) #2

Jakie rozszerzenie mają te pliki ? Skąd wiesz, że są podzielone ?


(Ja_:D) #3

Chciałem skopiować ten plik z RAR na dysk i wyskakuje mi cos takiego:

plikzf1.th.jpg

Co mam zrobić? A lik to obraz dysku nero

Coś małe wyszło tu jest większy obrazek.

http://img514.imageshack.us/my.php?imag ... 002dt0.jpg


(WSJD) #4

Są to trzy części archiwum rar podzielone w programie WinRAR. Klikasz PPM - "Wypakuj tutaj "na pierwsze archiwum (Part1) i pozostałe części są automatycznie rozpakowane w jedną całość. Wszystkie części muszą być w tym samym folderze. Jeśli nie są, to wyskakuje komunikat, który wstawiłeś. Wtedy musisz wskazać, gdzie znajdują się następne części - Part2, Part3 :slight_smile:


(Ja_:D) #5

Aha. Czyli jak wszystko ściągnę to wrzucić te pliki rar do jednego folderu i wtedy z pierwszego skopiować na ten sam dysk i reszta się sama rozpakuje?


(WSJD) #6

Zapomniałem o jednym. Musisz mieć przede wszystkim zainstalowany WinRAR :smiley: Tak. musisz najpierw mieć wszystkie części archiwum na dysku. Wtedy robisz to, co wyżej napisałem i po kłopocie. :slight_smile:


(Ja_:D) #7

Mam WinRAR a jak to potem nagrać na CD?

A w tym programie o kliknąć Extract to the specified folder? Wybrać jakiś i samo się wypakuje?


(WSJD) #8

Po rozpakowaniu podaj rozszerzenie wypakowanego pliku. Jeśli to obraz .iso to wtedy używasz opcji w Nero - Nagraj obraz na CD.

W WinRAR (dostęona jest polska wersja) opcja Extract here - Wypakuj tutaj i wtedy nie musisz wybierać folderu. Program zaczyna rozpakowywanie.


(Ja_:D) #9

Oki dzięki wielkie za pomoc :slight_smile: