Wypalanie dysków DVD

(grandpajanek) #1

Ja z takim pytaniem.Czy ktos z Was wypala video klipy lub slajdy na dyskach DVD a jesli tak to jakiego używa programu i z jakimi wynikami.Chodzi mi o wypalenie dysku DVD który zawierał by kilka prezentacji slajdów i utworzeniu do nich menu i submenu.Pobrałem ostatnio trial Ashampoo Burning Studio 10.

W tym programie mogę zrobić submenu ale po wypaleniu jakosć odtwarzanych slajdów jest szpetna tak w Tv jak i na kompie.Próbowałem wypalać slajdy w formatach MPEG i MP4 ale zdjęcia gubią ostrosć i całosć jest jedną klęską.Jesli chodzi o tv to winę mogę zwalić ewentualnie na odtwarzacz (720p) ale mój PC jest HD 1080p.Jakies sugestie?

(nnick) #2

Tworząc w ten sposób płytę ze slajdami na DVD osiągniesz ledwo rozdzielczość PAL (768x576) zatem cudów nie oczekuj (szczególnie jak to ma być potem rozszerzone na 720p albo 1080p)

(grandpajanek) #3

Rozumiem. Kiedy zapisuję swoje slajdy robione w programie Proshow Producer w formacie JPEG i odtwarzam na kompie mam obraz super ale po wypaleniu jakosć obrazu drastycznie spada.No ale jak w takim wypadku radzą sobie profesjonalni fotografowie robiący prezentacje np. z wesel czy komunii?

(jas_fasola) #4

Poprostu normalnie nagrywam na płyty. A odtwarzacz multimedialny normalnie odtwarza. Przy zdjęciach mam opcję slideshow więc nie muszę stosować dodatkowych programów. Z DVD jak kolega wyżej napisał nie uzyskasz wyższej rozdzielczości niż PAL cóż z tego że np ma gdzieś tam znaczek 720p tu bardziej chodzi o sprzętowe dekodowanie DivXa. Jeżeli chodzi o odtwarzacze DVD niektóre mają podłączenie HDMI przy zdjęciach będzie ok przy filmie DVD(MPEG2) raczej wyższej jakości nie zaznasz. No przy filmie z USB w 720p w którejś z wersji MPEG-a 4 no to też będzie ok. Ale po podłączeniu po EURO czy CHINCHu to będzie znaczna utrata jakości. Winę za to ponosi modulator obrazu który przerabia go z cyfrowego na analogowy. Co do fotografów to mając sprzęt np. Canona 5D raczej nie używają żadnych dodatkowych programów no może tyko Photoshopa do retuszu/korekty. A poza tym zwykle zdjęcia nagrywają na czysto bez żadnych dodatków, bo odtwarzacz DVD czy multimedialny i tak ma swoje oprogramowanie a nie Windowsa.

A co do programu to fajna funkcja jest w Picasa : Gift CD

(grandpajanek) #5

Wydaje mi się,że na HD DVD lub wypaleniu Blu-ray jakosć była by o wiele lepsza.