Wypalanie dysków DVD

Ja z takim pytaniem.Czy ktos z Was wypala video klipy lub slajdy na dyskach DVD a jesli tak to jakiego używa programu i z jakimi wynikami.Chodzi mi o wypalenie dysku DVD który zawierał by kilka prezentacji slajdów i utworzeniu do nich menu i submenu.Pobrałem ostatnio trial Ashampoo Burning Studio 10.

W tym programie mogę zrobić submenu ale po wypaleniu jakosć odtwarzanych slajdów jest szpetna tak w Tv jak i na kompie.Próbowałem wypalać slajdy w formatach MPEG i MP4 ale zdjęcia gubią ostrosć i całosć jest jedną klęską.Jesli chodzi o tv to winę mogę zwalić ewentualnie na odtwarzacz (720p) ale mój PC jest HD 1080p.Jakies sugestie?

Tworząc w ten sposób płytę ze slajdami na DVD osiągniesz ledwo rozdzielczość PAL (768x576) zatem cudów nie oczekuj (szczególnie jak to ma być potem rozszerzone na 720p albo 1080p)

Rozumiem. Kiedy zapisuję swoje slajdy robione w programie Proshow Producer w formacie JPEG i odtwarzam na kompie mam obraz super ale po wypaleniu jakosć obrazu drastycznie spada.No ale jak w takim wypadku radzą sobie profesjonalni fotografowie robiący prezentacje np. z wesel czy komunii?

Poprostu normalnie nagrywam na płyty. A odtwarzacz multimedialny normalnie odtwarza. Przy zdjęciach mam opcję slideshow więc nie muszę stosować dodatkowych programów. Z DVD jak kolega wyżej napisał nie uzyskasz wyższej rozdzielczości niż PAL cóż z tego że np ma gdzieś tam znaczek 720p tu bardziej chodzi o sprzętowe dekodowanie DivXa. Jeżeli chodzi o odtwarzacze DVD niektóre mają podłączenie HDMI przy zdjęciach będzie ok przy filmie DVD(MPEG2) raczej wyższej jakości nie zaznasz. No przy filmie z USB w 720p w którejś z wersji MPEG-a 4 no to też będzie ok. Ale po podłączeniu po EURO czy CHINCHu to będzie znaczna utrata jakości. Winę za to ponosi modulator obrazu który przerabia go z cyfrowego na analogowy. Co do fotografów to mając sprzęt np. Canona 5D raczej nie używają żadnych dodatkowych programów no może tyko Photoshopa do retuszu/korekty. A poza tym zwykle zdjęcia nagrywają na czysto bez żadnych dodatków, bo odtwarzacz DVD czy multimedialny i tak ma swoje oprogramowanie a nie Windowsa.

A co do programu to fajna funkcja jest w Picasa : Gift CD

Wydaje mi się,że na HD DVD lub wypaleniu Blu-ray jakosć była by o wiele lepsza.