Wypalanie Knoppixa

(Wojtanos) #1

Mam pytanie, czy Knoppixa mam nagrywać jako zwykły dysk z danymi czy jako dysk startowy?

Pozdrawiam!

(adam9870) #2

Może tak byś napisał jaki plik ściągnołeś ??

I forumowa szukajka i hasło nagrywanie + iso (jeżeli ściągnołeś obraz iso) ;]

(Wojtanos) #3

Mam dwa Foldery Knoppix z Plikiem Knoppix oraz folder isolinux z plikami:

boot.cat

boot.msg

f2

f3

german.kbd

isolinux.bin

isolinux.cfg

linux24

logo.16

memtest

minirt24.gz

Nie mam pojecia jaka to wersja Knoppixa :shock: Nie jestem dobry w tych klockach :lol:

(Dede 12) #4

Przypuszczam że plik ISO (to ten który zassałeś) miał inonke WinRAR'a i go rozpakowałeś nieprawdaz ? :stuck_out_tongue:

(aju) #5

Rozpakowałeś obraz? Bo nie widziałem na necie innych wersji niż *.iso.

Spakuj to wszystko z powrotem do iso a następnie wypal jako obraz płyty w nero, ashampoo lub droppix (ewentualnie innym programie którym wypalasz płyty)

(Mztswk) #6

Było na forum wiele razy, poszukaj sobie.

(Wojtanos) #7

Czytałem regulamin i znam jego punkty, natomiast w szukajce nie znalazłem tej informacji dlatego zwróciłem się do Was.

Zapytałem się tylko jak wypalić Knoppixa, jako dysk startowy czy jako zwykły dysk z danymi, dlatego pisząc panie mztswk

Łatwiej napisać "Jako startowy/jako dysk z danymi" i już wiem o co chodzi...

Dla aju

To nie był obraz ".iso" nic nie rozpakowywałem.

(Marcintt Pl) #8

No to jak to pobrales jesli nie ISO?? :o :o

(Wojtanos) #9

A czy ja mówiłem, że coś pobierałem? Znalazłem starą wersję Knoppixa w której był o jeden plik za dużo, zgrałem wszystkie pliki z tej płytki oprócz tego felernego (przypadkowo gokiedys wgrałem i już knoppix nie działa). Zgrałem te foldery na dysk i chce je włożyć na nowa płytkę, lecz nie wiem jako co wypalać, czy jako dysk z danymi i wgrać te pliki i czy jako dysk startowy i wgrać te pliki.

(Marcintt Pl) #10

Ah, przepraszam. :frowning: :oops:

(aju) #11

Jako dysk startowy.

Dziwi mnie tylko jedno... masz plik bin bo to widać. Nie ściągłeś pliku cue?