Wypalanie płyty - zdjęcia - napęd nie otwiera płyty

pisałam wcześniej… tak dodaję luźny zbiór plików, nie robię żadnych pokazów czy automatycznych galerii… zawsze w ten sposób nagrywam i zawsze nagrywałam power ISO, kiedyś miałam podobny problem z innym klientem ale w tamtym przypadku okazało się że miał tylko napęd cd a zdjęcia były na płycie dvd, ten natomiast twierdzi że ma nagrywarkę dvd i też mu nie otwiera płyty…

no i w moich 3 napędach otwierało płytę przez Eksplorator Windows

wszystko ok, nagram mu to jeszcze raz, ale ja sie zabezpieczyć na przszłość żeby historia sie nie potarzała?

To on tak twierdzi a nie musi to być zgodne z prawdą :wink:

Nagraj na lepszej płycie, programem, który podałem Ci wcześniej, tryb DAO i sprawdź w komputerze na którym nie ma zainstalowanego programu PowerISO.

nagram przez CDBurnerXP, też go kiedys używałam i było ok, tylko mam coś specjalnie przestwaić żeby mieć pewność że jest tryb DAO? czy lepiej nagrać przez Ashampoo Burning Studio ?

Ja Ci już tego nie powiem, nie mam możliwości sprawdzić tych programów. Szukaj w opcjach, próbuj dla własnego użytku na płycie CD-RW / DVD-RW z tymi opcjami zamykania sesji. Te opcje się różnie nazywają albo “Zamknij sesję” albo DAO/TAO (disc/track at once). No i być może głupie pytanie, czy zdjęcia zawsze są w formacie *.jpeg czy może używałaś kiedyś *.png (czasem u niektórych mogą być problemy z ich odczytem).

W CDBurnerXP tutaj masz pokazane te opcje (Disc at once):

http://cdburnerxp.se/help/References/burnoptions .

W tym programie CDBurner jak już przygotujesz fotki do nagrania i klikniesz nagraj to z tego okienka co wyskoczy daj opcje zaawansowane. Prędkość to według uznania, ale polecam max x32, w polu ‘Metoda zapisu’ wybierz Disc at Once, pod spodem opcje ‘użyj systemu ochrony zapisu’ zaznacz i więcej opcji tam nie ma. A reszta np. ‘Mode2XA zamiast Mode1’, ‘Buforuj przed nagraniem’ ma być odznaczona.

dzięki serdecznie za pomoc!

marcin’82… pliki JPEG :slight_smile: