Wypełnienie komórek/wierszy w excel'u

Witam. Mam taki oto problem. Otóż postanowiłem sobie zrobić w excel’u tabelki itp (funkcje obliczenia) dotyczące EURO 2008. Wiecie tak dla siebie bo coś mnei ciągnie żeby tak się tym bawić. Ale nie jest to jakiś zaawansowany level;p. I mam takie opytanie. Co nalezy zrobić jeśli ma się kilka wierszy w których są dane jakieś i wiersze każdy ma inny kolor i gdy chce sie posortować te dane to żeby kolor tego wypełnienia nie “wędrował” razem z danymi ale został na swoim miejscu dajmy na to żeby jaśniej wiersz numer 7 jest czerwony a 8 zielony.W nich są jakieś dane które pos sortowaniu zmeiniają wiersz. I jak zrobić żeby kolor wypełnienia razem z nimi się nie przenosił. Mam nadzieję że ktoś pomoże. I to zapewne nie będzie jedyne pytanie dotyczące tej tabeli ale dziękuję z góry za pomoc. Pozdrawiam

Chyba jedyny sposób to ustawienie formatowania warunkowego:

w pierwszej kolumnie zrób sobie liczby od 1 do n

i w formatowaniu warunkowym zrób, żeby kolorował na czerwono nieparzyste wiersze, a parzyste na zielono

w tej chwili nie napiszę Tobie formuły bo nie mam czasu, ale powiem, że ja ten efekt kiedyś otrzymałem dzieląc wiersz (czyli liczbę z pierwszej kolumny) przez siebie + 1 (np. wiersz nr 3 to formuła 3/(3+1), gdzie 3 jest odwołaniem do komórki z kolumny pierwszej) i sprawdzasz czy komórka =0, czy nie

Pamiętaj, że aby to działało to nie możesz sortować kolumny nr 1!!

poczytaj na tym forum

http://www.excelforum.pl/topics1/jak-to-zrobic-vt4954.htm