Wyposażenie komputera a wyniki w 3d marku :P

Powitać szacownych.

Tak sobie siedziałem , myślałem … i wymyśliłem…

chciałem się dowiedzieć jak bardzo wypasiony jest mój komputer i z wielkim zapałem zabrałem się za ściąganie 3d mark’ów.

punktów nałapałem tyle że aż mnie głowa zaczęła od tego boleć :slight_smile:

otóż przy moich podzespołach

celeron 2.2

radeon 9600 pro

msi 845E max

512 ddr

uzyskałem następujące wyniki

3d mark 2003 coś koło 2300 punktów

3d mark 2006 154 punkty

:stuck_out_tongue:

no i tak się zaczynam zastanawiać czy kupując kartę grafiki i wymieniając inne podzespoły powinienem sugerować się wynikami w tych programach??

może ktoś chętny zamieści swoje dokonania wraz z opisem sprzętu jaki posiada, być może to pomoże mi w podjęciu ostatecznych decyzji związanych z “odświeżeniem” moich komputerowych bebechów.

a ty grasz w 3DMarki ?? :lol: jak chcesz miec fajne wyniki to kup kompa za 6000 zł :mrgreen: pozdro

3240pkt-3DMark2003. Komp taki jak w podpisie. Nic nie podkręcone.

heheh dobre za 6000zł. szkoda że tylko za tyle. no ostatnio widziałem kartę grafiki za 12.000 czy 23000 już nie pamiętam ile to było a ty piszesz o 6000 za całego kompa :stuck_out_tongue:

w sumie 3dmark miał tylko testować kompa pod względem wydajności i stabilności karty graficznej , i raczej nie powinno zwracać sie uwagi na punkty , jeżeli karta graficzna przechodzi płynnie kilkugodzinny test 3 dmark to nie powinno być problemów z grami które mają podobne wymagnia co zastosowana wersja 3dmark , jeżeli chodzi o punktacje to na nią znowu sumują się praktycznie wszystkie parametry kompa a w szczególności i w kolejności- procesor , karta graficzna , pamięci , w twoim przypadku bardzo wąskim gardłem jest celeron i nawet jak wymienisz karte graficzną to punktacja za dużo nie wzrośnie.

Jeżeli chodzi o moją konfg to chyba bardzo dużó dała by wymiana grafy. :?

Na takiej grafice sie nie gra tylko używa do profesjonalnych celów. Komp do grania to 5-6ts. złotych. Oczywiście ja sie kieruje wynikami benchmarków zwłaszcza jeżeli chodzi o karty graficzne i to bardzo dobre znać wyniki jeżeli chodzi o wybór karty graficznej. Żeby pograć na porządnych detalach musisz wybrać karte w przedziale cenowym 500 - 700zł

30 tys na 9600 pro? akurat. ja na 7600 mam mniej na niepodkreconym kompie. po pdkreceniu to cos koło 35 tys bodajze. a w 05 ile masz :stuck_out_tongue:

PS: 3d marki nie odzwierciedlaja reczywistych wyników, co z tego ze w 3d marku 05 mam 20 fps jak gram w gry ktore wyszly pod koniec 06r i to na wyzokich detalach. mało miarodajne sa te 3d marki. crysis moze nie bedzie nawet tak wymagajacy jak te dema w 3d marku 05:P

Czytaj uważnie 3240pkt a nie 30 tyś.

Czytaj dokładnie

Chyba śnisz

Jest tak dlatego, że 3D marki bardzo mocno wyprzedzają myśl techniczną i mają duże wymagania, dlatego na nowym kompie masz mało FPS.

Witam!

Chcę zobaczyć screena z 3DMarka 2003 z 35000 na GF7600 - BZDURA!

Jak będziesz miał 15000 to maks.

ups :smiley: . a ja widziałem 30 tys:P

W przypadku dobrego egzemplarza 7600GS max to 17tys ale nasz kolega bardzo mocno przesadził

oj pomylilo mi sie cos dzis ze mna nie tak :smiley: .myslalem o 01:P . w 03 to owszem mam niecałe 15 tys.

Wątpie czy po Vmodzie tyle bedzie miał daj linka

Witam!

Czekamy na screena - tylko tak, żeby było widać na jakiej karcie był test przeprowadzony.

Możemy się założyć, że na 3DMark 2003 GF7600 nie wyciągnie 35000 (nawet w trybie SLI).

Jeszcze raz powtarzam… CZEKAMY NA SCREENA.

no proszę widzę że temacik zaciekawił :stuck_out_tongue:

a tak na marginesie mój test w tych 3dmarkach trwał tylko kilka minut a gdzie tu do kilku godzin??

nic nie ustawiałem w opcjach i może dlatego zrobił tylko kilka testów( pewno sama grafika i procesor)

no a co do moich podzespołów to coś bym sobie wymienił nie tylko samą grafikę.

Póki co staram się wyczytywać na forum największej możliwej ilości wiadomości by potem móc złożyć coś co będzie najbardziej optymalne i zamykające mój skromny budżet.

wypłata już niedługo więc strzeżcie się :stuck_out_tongue: buaaaaaahahahaha

Remix przeciez wiem. spokojnie :smiley: .zacmienie umyslu dzis jakies miałem i nie myslalem co pisze. wstyd :oops: tyle to moze 7900gtx osiagac a nie 7600 gs. myslalem o 01 a napisalem o 03 ot i cała filozofia:)

Witam!

Nie ma sprawy - każdemu może się pomylić… grunt, to się przyznać do błędu - to cenimy najbardziej :slight_smile:

A taki wynik ok jest eaa28d1bf47b1fdcm.jpg