Wypowiedzenie umowy z Nesotradą wraz z końcem umowy

Witam serdzecznie.

W polowie lipca kończy mi sie umowa z Neotradą. Chcę zakończyć umowę wraz z jej końcem.

Pisał już ktoś z was takie pismo ?? Jak ono ma wyglądac ?? Ma ktoś może wzór takiego pisma ??

Bede wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam.

piszesz normalne pisemko w stylu urzędowym…

gdzie informujesz że z dniem XX kończy się umowa numer… w związku z tym chcesz z niej zrezygnować z dniem wygasnięcia umowy i generalnie wszystko - jak rezygnujesz z abonamentu w telefonii kom. to piszesz to samo.

Niedawno pisałem takie coś do netii. Piszesz coś jakby podanie. Na górze po lewej stronie Twoje dane (ja wpisałem jeszcze numer konta abonenta i numer starej umowy), po prawej datę. Niżej (tak z 2-3 entery) piszesz TPSA czy jakaś inna nazwa firmy (nie wiem jak mają dokładnie, enter niżej “Rezygnacja”. I potem coś o treści (wycinek mojej rezygnacji):

Z dniem dd.mm.rrrr rezygnuję z usług internetowych na numerze telefonu (jak jest) xxx xxx xx xx. Umowa: xxxxxxxxxxxxx Rezygnuję ponieważ nie jestem już zeinteresowany Waszą ofertą (to jest opcjonalne, nie musisz się tłumaczyć, lub piszesz coś, że przechodzisz gdzie indziej, ale nie pisz że na taniej albo coś :stuck_out_tongue: tylko że gdzie indziej,). Niżej po prawej stronie “Z poważaniem” i niżej odręczny podpis. Rezygnację można zanieść do oddziału tpsa, albo wysłać im faksem czy mailem. Jak wyślesz faxem/mailem to zaraz zadzwoń i zapytaj czy doszło.

Tylko się nie spóźnij, bo automatycznie umowa przejdzie na czas nieograniczony, co oznacza m.in. wyższe stawki.

pisemko musisz złożyć do jednego okresu rozliczeniowego przed zakończeniem umowy, czyli miesiąc przed końcem.

miesiąc przed końcem umowy nie musi oznaczać ze tak wypada okres rozliczeniowy! dlatego często i gęsto korzystają z tego operatorzy szczególnie komórkowi.

Myślę, że do końca maja wyrobie się z tym pisemkiem. Więc nie powinno być problemów.

Możesz wysłać wcześniej. U mnie pismo poleciało dwa miesiące przed końcem umowy żeby nie było niedomówień. Znajomy wysłał miesiąc przed (nie okres rozliczeniowy) końcem i mu chyba tego nie przyjeli bo dostał rachunek na jakieś 150zł (stary net kosztował ok. 60zł).