Wyrzuca mnie do windowsa podczas uruchamiania każdej gry

Witam

Mam system Windows Vista, kartę nVIDIA GeForce 8400M G 128 MB, laptop Asus tyle mogę rzec jako że jestem laikiem. Komputer służy mi do pracy a ostatnio zapragnąłem zagrać w jakąś grę. Spróbowałem Warcrafta 3, Kompanię Braci i Titan Quest wszystkie gry mam oryginalne i wszystkie bardzo ładnie wywalają mi się wesoło do paska pulpitu i tak w koło macieju, czasem zaskoczą i wtedy normalnie da się grać, a czasem mimo wielokrotnego klikania w pasek wywalają się raz za razem. Jakieś sugestie? Pomocna dłoń? Przeskanowałem mks virem i avastem.

Możesz spróbować zainstalować ponownie sterowniki do karty graficznej, zainstalować najnowszego DirectX, sprawdzić czy te gry chodzą na mobilnych kartach graficznych i czy chodzą Viście. Jak na razie mam tylko tyle pomysłów.

Nic to nie daje, problem nadal istnieje. Przeskanowałem znów antywirami, zainstalowałem sterowniki, najnowszego direct x, jak kupiłem laptopa to gry działały a było to jakieś pół roku temu od tego czasu nie grałem i nagle taka niespodzianka, jakieś inne pomysły co to może być za chochlik?

System oszalał? Może to jego wina?