Wysiadł mi dźwięk

Mam problem z dźwiękiem…zacząło się od tego, że zainstalowałem Skype i mikrofon…w niektorych grach dźwięk wysiadł zupełnie, natomiast głos przez Skype i GG jest cichutki, pomimo, że wszystko jest na max nastawione. Ale teraz najważniejsze - chciałem ponownie zainstalować kartę dźwiękową, odinstalowałem więc dźwięk i płytka mi po prostu nie odpala ! Wyskakuje błąd, system się zamyka. Jestem w tej chwili bez głośników.

Czy jest możliwe, że mam po prostu za słabą kartę dźwiękową (to był jeśli dobrze pamiętam Atek 97) ? i muszę zainstalować jakąś lepszą, czy to możliwe ?

Może na początku były głośności w Regulacji głośności pozniżanie tak że nic nie było słychać a potem wystąpił inny błąd np płytka porysowana i nie chcą sie sterowniki zainstalować

Może ci się poprzestawiało w ustawienaich systemu z jakiego urządzenia ma korzystać. Poszukaj w Panelu sterowania Ustawiań o nazwie [Dzwięki i urządzenia audio] i tam na zakładce audio w działach [Odtwarzanie dźwięku] i [Nagrywanie dźwięku] jako urządzienie domyślne ustawiasz swoiom karte muzyczną. Możliwe że to pomoże.