Wyskakujące BSOD'y a trojany


(Kostner) #1

Witam wszystkich, piszę po raz pierwszy na tym forum. Mam problem z wyskakującymi niebieskimi ekranami w Windowsie tzw BSODami. Pojawiają się podczas otwierania np. gry czy filmiku w internecie. Jest na nich informacja IRQL NOT LESS OR EQUAL, problem już nie nowy bo miałem go też 1,5 m-ca temu. Na początku sugerując się informacjami z neta myslałem, że to problem ze sprzętem np. ram. ale w serwisie wykluczyli taką mozliwość. Pomógł dopiero format CAŁEGO dysku (formatowanie partycji systemowej i ponowna instalacja windowsa nic nie pomagała) i dzielenie go od nowa na partycje. Podejrzewam że to mogą trojany zwłaszcza, że przed chwilą avast wykrył u mnnie znowu kilka robaków. Co ciekawe poprzednio problem ustępował gdy uruchomiło się system bez obsługi sieci lub (co dziwniejsze) po wyciągnięciu kabla internetowego. Teraz już tego nie sprawdzam bo mnie szczerze krew zalewa i nie chce ponownie formatować dysku, dlatego proszę o jakąś radę.

Logi:

ComboFix http://wklej.org/hash/2aa70a306c/

HijackThis http://wklej.org/hash/356ca307bd/

PS problem może trochę złożony i nie wiem czy w dobrym dziale go umieściłem. Jeżeli nie to z góry przepraszam :slight_smile:


(Archi929) #2

Spotkałem się kiedyś z takim problemem i powodował go właśnie RAM. BSOD z informacją, którą napisałeś pojawiał się często gdy uruchamiane były jakieś złożone programy, później ten problem zaczął się pojawiać przy instalacji Windowsa. Jeżeli masz możliwość, włóż inne pamięci i zobacz czy coś się zmieniło.

W takich przypadkach serwis ogranicza się do wykonania testów programowo, rzadko się zdarza żeby jakiś serwisant pomyślał nad przełożeniem danego podzespołu do innego komputera :lol:


(Kostner) #3

Dzięki za info. Rzeczywiście u mnie również pojawiał się ten BSOD podczas instalacji widowsa. Może błędnie powiązałem ten problem z trojanami, jednak jak wytłumaczyć to że po sformatowaniu dysku te same programy uruchamiały się bez problemu ?


(Cosik Ktosik) #4

Aby dowiedzieć się więcej, czego dotyczył bluescreen, odczytaj plik DMP. Zrób to wg tej instrukcji :arrow: Klik

Daj raport na forum wg tych zasad :arrow: viewtopic.php?f=16&t=253052

Sprawdź teraz, czy są jakieś pliki DMP.

Sam błąd dotyczy jakiegoś sterownika. Napisz dodatkowo jaką posiadasz firewalla, antywirusa i kartę cieciową/modem.


(Archi929) #5

Po prostu...przypadek.


(Kostner) #6

Zrobiłem tak jak napisałeś :

raport - http://www.wklej.org/hash/7681a3d2b2/

firewall mam standardowy (windows xp + sp2), antivir avast 4.8 home, natomiast w menedżerze urządzeń w odnośniku do karty sieciowej mam dwie pozycje 1.karta sieciowa 1394 i 2.NVIDIA nForce Network Controller


(Cosik Ktosik) #7

Rozwiązanie problemu znajdziesz w odnośnikach na tej stronie: http://www.searchengines.pl/Restart-kom ... 02929.html

Problemem jest sterownik asusa atkosdmini.dll


(Kostner) #8

Senkju :slight_smile: Pomogło

Wystarczyło zdeinstalować sterowniki karty graficznej a przyponownej instalacji odhaczyć opcję instalacji użytków ASUSA

P.S. ponieważ mój problem nie dotyczył tego działu możecie skasować mój temat