Wyskakujące okienka i nie otwieranie stron XML w IE

(Beny643) #1

Witam.

Tak sprawa. Niedawno pytałem się Was o Operę, z którą miałem problem - ostatecznie go nie rozwiązałem, ale to bajka.

W tej chwili używam Firefoxa.

A problem dotyczy Internet Explorer i Gadu-Gadu. Mam WinXP bez żadnych Service Packów i Gadu-Gadu 6.1

Przy każdym wysłaniu wiadomości w GG lub przy otwieraniu kolejnej strony internetowej w IE (niekoniecznie strony, po prostu po kliknięciu jakiegoś linku) raz po raz wyskakują mi dwa okienka z pytaniami:

"Skrypty są zwykle bezpieczne. Czy chcesz zezwolić na uruchamianie skrypytów?". Pytania w dwóch okienkach są takie same,

a czasami wyskakuje też takie "obecne ustawienia zabezpieczeń uniemożliwiają uruchamianie formantów ActiveX na tej stronie. W wyniku tego strona może być wyświetlana niepoprawnie"

i co ja mam z tym zrobić? wiem, powiecie, używaj dalej Firefoxa lub zainstaluj Safari lub jeszcze coś innego, ale ja chcę TO naprawić, nie zaniechać ten problem...

(Atuzar) #2

Po pierwsze radzę zainstalować sp2. Jeśli obawiasz się tego bardzo to najwyżej odpal IE. W zakładce narzędzia->opcje internetowe->zabezpieczenia zmniejsz poziom zabezpieczeń dla internetu na niższy albo sam poustawiaj wedle uznania

(Beny643) #3

OK, Panie Moderatorze

mkawa, dzięki za podpowiedź, pokombinowałem i udało się

Ale pojawił się nowy problem - przeglądarka nie otwiera stron w formacie XML (na Fotce)

Jak nazywa się to ustawienie, które muszę zmienić, by wszystko działało ok?