Wyskakujace okienko Reminder W Commodo Firewall

…posiadam Commodo Firewall już jakieś 3 miesiace.Proactive Defense miałem ustawiony na Trining Mode,pomyslałem że juz sporo czasu minęło na naukę więc przestawiłem na Safe Mode.Od razu zaczęły się problemy z wyskakującem okienkiem Reminder w którym pisze." Your Defense+Security level is still in Installation mode.Would you like to switch back your previous mode? Daje mu akceptuj a pochwili ten sam komunikat,az do znudzenia.Dałem mu anuluj i dalej to samo.Zmieniłem ustawienia na Training Mode i dalej okienko wyskakuje.Co mam zrobić z tym natrętem?Najlepszy sposób to chyba odinstalowanie tego kombajna,ale jeszcze nie straciłem cierpliwości.Prosze o pomoc.

Jeszcze jedna sprawa…na pasku zadań jest ikona Commodo firewall na której poruszają sie strzałki czerwone(w dół) i zielone(w górę).Kiedys pojawiały mi sie obie teraz tylko czerwona.Czy coś jest nie tak?

Czy ten firewall pobiera jakieś aktualizacje?Gdzie to można zobaczyć?Sorry ale tak to jest jak sie nie zna angielskiego a program jest nie po polsku,natomiast niektóre translatory tak to tłumaczą,że dalej nie wiadomo o co chodzi.

Dzięki za wyrozumiałośc

Na tej stronie znajdziesz opis konfiguracji Comodo po polsku. Jeśli po lekturze będziesz miał jeszcze jakieś pytania to pisz.

http://comodo.andgird.webd.pl/

Mam tę strone i własnie ustawiłem tak jak tam pisze.Wszystko było OK do czasu kiedy jak juz wpomniałem ,“Proactive Defense” ustawiłem Z Training Mode na “Safe Mode”.Ciągle wyskakuje to własnie przypomnienie.Nie wiem jak to wyłączyć.

przeinstaluj Comodo u ustaw stosując porady ze strony którą podał VPN

@czecho,taka sytuacja występuje tylko w przypadku kiedy nadałeś któremuś z zainstalowanych programów

nieprawidłowe uprawnienia w module Defense.Żeby pozbyć się tego komunikatu wejdż w okno Defense i przejrzyj listę programów ,które mają uprawnienia “Instaler or Updater”.Jedynie “Windows Updater Aplcations”

mogą mieć takie uprawnienia ,wszystkim innym programom musisz zmienic uprawnienia na Custom Policy,

Trusted Application,Isolated lub Limited.

Zalecam zmianę na Custom i Trusted(jedynie dla 100% pewniaków że wolne są od malware np.Nero,Firefox,Peer Guardian,TrueCrypt).

Dlaczego tak się stało ,że pojawia sie ten komunikat?

Tryb "Instaler or Updater"może być uzywany wyłącznie dla zezwolenia na instalację oraz podczas odinstalowania programów.Twój błąd polega na tym ,że zaznaczyłeś aby moduł Defense(HIPS) na stałe zapamiętał tryb uprawnienia programu "Instaler or Update"i tak już zostało .

Należy jednorazowo nadawać takie uprawnienia,tylko na czas instalacji lub odinstalowania programu.

Temat jest zbyt obszerny aby poruszyć całość zagadnienia,ale myślę że wiesz już w czym problem.

Troszkę to skomplikowane się wydaje,ale wreszcie znalazl sie ktoś kto wie o co chodzi.Spróbuję się tym pobawić innym razem

Teraz testuję Outpost Firewall.Jak narazie nie narzekam,fajny interfejs,bo po Polsku :lol: .Może trochę jest bardziej cięższy od Comodo,ale jak narazie nie przeszkadza.A jak mi się coś nie spodoba to znowu wrocę do Comodo.Dzięki abc*