Wyskakujace okienko

Co chwile wyskakuje mi cos takiego:

beztytuu0tq.th.jpg

Co to jest i jak sie tego pozbyc ??

usługa posłaniec. Wyłacz ją programem xpanty-spy

http://xp-antispy.org/index.php?option= … &itemid=13

A to cos powaznego ??

Pojawiaja sie mi jeszcze 2 podobne okienka :?

nie ale denerwujące, dlatego wyłącz tym porgramem to i bedziesz miał spokuj :smiley:

No to przeskanuj kompa programami anty-spyware:

  • PestPatrol

  • Spy Bot: S&D

  • Ad - Aware

wylacz rowniez usluge poslanca poprzez:

Wtedy powinno byc dobrze.

Dla pewnosci przeskanuj rejestr:

  • jv16 PT

  • Easy Cleaner

  • CCleaner

Ten problem występuje, gdy zostanie otrzymany komunikat net send od kogoś korzystającego z usługi Posłaniec w systemie Windows. Usługa Posłaniec to usługa systemu Windows transmitująca komunikaty net send i komunikaty wysyłane przez usługę Alertowanie między komputerami klienckimi a serwerami. Na przykład usługa Posłaniec może służyć administratorom sieci do wysyłania alertów administracyjnych do użytkowników sieci.

znalazłem jeszcze inny sposób wyłączenia posłańca ale opdanym przeze mnie programem będzie Ci najłatwiej :slight_smile:

Kliknij przycisk Start, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania (lub wskaż polecenie Ustawienia, a następnie kliknij polecenie Panel sterowania).

  1. Kliknij dwukrotnie ikonę Narzędzia administracyjne.

  2. Kliknij dwukrotnie pozycję Usługi.

  3. Kliknij dwukrotnie pozycję Posłaniec.

  4. Na liście Typ uruchomienia kliknij pozycję Wyłączony.

  5. Kliknij przycisk Zatrzymaj, a następnie kliknij przycisk OK.

Zrodlo microsoft.com

Wielkie dzieki!! Uspokoilem sie juz! !!

Swoją drogą uważam ze w kompie kolegi zagościł jakiś rabal, spyware.

To jest praktycznie identyczna sytuacja jak w necie, gdzie wywalaja komunikat ze masz szpiega, kliknij a go usuniemy. Zauważcie ze dostaje też link do strony regeditcostam.com, gdyby byl to faktycznie blad rejestru albo bylby inny komunikat, napewno nieprzesłany przez posłańca, lub zostałby skierowany na strone Microsoftu. W każdym razie niespałbym spokojnie.

Może log z HijackThis??

jak wyłączysz te usługe posłańca z programu który link dałem bedzie spał spokojnie :slight_smile:

już mu się to nie pojawi

Masz pewność ze np. ten sypware ogranicza sie jedynie do wysyłanai takiego komunikatu ??. Albo wolisz kisić wirusa na dysku, do czasu aż sie na serio ujawni, bo narazie meczyl cie tylko komunikatami, a potem przestał??

ale to nie żaden spyware :twisted:

to tylko komunikat posłańca, wyłączy go i po kłopocie :twisted:

czy to woogule przeczystałeś tą wiadomość co wywala w okienku ??

Czy Spyware ma ci napisać

" Część jestem Spyware, zainstaluj PestPatrol, Ad-aware, Hijack this i daj loga na forum dobreprogramy, zrob skany antywirami, zainstaluj firewalla i SP2 " ????

Wklej na wszelki wypadek loga z Hijackthis.

http://www.hijackthis.prv.pl

Mysle ze log jest nie potrzebny bo marcinwiorex ma dzisiaj robionego formata :slight_smile: