Wyskakujące reklamy oraz złośliwa java


(Idefekt) #1

Witam zaczęły mi się pojawiać nadmierne reklamy na stronach oraz po ok 10 sekundach wyskakuje

komunikat z informacją że moja java jest przestarzała i nawet jeśli go zamknę i tak przechodzi mi na udawaną stronę javy

i próbuje pobrać jakiś plik.


(Javapraca) #2

To może przeinstaluj Jave - albo jeszcze lepiej ją całkiem odinstaluj, bo pewnie i tak do niczego jej nie używasz, a to jedna z największych furtek dla wirusów.


(Idefekt) #3

Liczyłem no coś innego, że da mi ktoś kod który zapisze w notatniku jako fixlist.txt i wrzucę go do folderu z FRST, a potem kliknę fix i git tylko ja nie wiem jak się zmienia ten kod. Widziałem na tym forum jak użytkownik kolombus tak robi i git.


(Javapraca) #4

To może zresetuj sobie przeglądarkę:

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=pl

 

 

Ale niewykluczone, ze masz zainstalowana nieaktualna Jave i komunikaty są prawdziwe.


(Idefekt) #5

Zrobiłem to wcześniej nie wyskakuje ale błąd jest gdzie indziej. DO zamknięcia znalazłem speca który właśnie mi pomaga, dzięki za fatygę.


(Rafikrafiki) #6

Musisz używać Javę? Ten soft jest najbardziej podatnym softem na różnego rodzaju ataki i infekcje. Jeśli nie potrzebujesz jej do działania jakichś aplikacji to po prostu odinstaluj ją. A co do reklam to możesz użyć nowości: Bitdefender Adware Removal Tool BETA , oraz AdwCleaner.


(rgabrysiak) #7

Konradzinski na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).


(Atis) #8

Wymagane są dwa raporty:

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool