Wyskakujące reklamy oraz złośliwa java

Witam zaczęły mi się pojawiać nadmierne reklamy na stronach oraz po ok 10 sekundach wyskakuje

komunikat z informacją że moja java jest przestarzała i nawet jeśli go zamknę i tak przechodzi mi na udawaną stronę javy

i próbuje pobrać jakiś plik.

To może przeinstaluj Jave - albo jeszcze lepiej ją całkiem odinstaluj, bo pewnie i tak do niczego jej nie używasz, a to jedna z największych furtek dla wirusów.

Liczyłem no coś innego, że da mi ktoś kod który zapisze w notatniku jako fixlist.txt i wrzucę go do folderu z FRST, a potem kliknę fix i git tylko ja nie wiem jak się zmienia ten kod. Widziałem na tym forum jak użytkownik kolombus tak robi i git.

To może zresetuj sobie przeglądarkę:

 

https://support.google.com/chrome/answer/3296214?hl=pl

 

 

Ale niewykluczone, ze masz zainstalowana nieaktualna Jave i komunikaty są prawdziwe.

Zrobiłem to wcześniej nie wyskakuje ale błąd jest gdzie indziej. DO zamknięcia znalazłem speca który właśnie mi pomaga, dzięki za fatygę.

Musisz używać Javę? Ten soft jest najbardziej podatnym softem na różnego rodzaju ataki i infekcje. Jeśli nie potrzebujesz jej do działania jakichś aplikacji to po prostu odinstaluj ją. A co do reklam to możesz użyć nowości: Bitdefender Adware Removal Tool BETA , oraz AdwCleaner.

Konradzinski na forum piszemy w języku polskim, czyli korzystamy z polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ł, ń, ó, ś, ź, ż).

Wymagane są dwa raporty:

Nowy log obowiązkowy - Farbar Recovery Scan Tool