Wyskakujący błąd - Irql_not_less_or_equal

Cześć.

Problem pojawił się gdy chciałam dogadać się z Kasperskym - według niego ściagał mi się ze strony wirus - po uruchomieniu ściągniętego programu (nie wiem z jakiej strony), komputer wyłączył się awaryjnie. Po włączeniu komputera i kilkakrotnej próbie zresetowania pojawiał się cały czas niebieski ekran, a na nim komunikat:

'Pojawia się problem i system Windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Jeżeli po raz pierwszy widzisz ekran błędu Dtop, ponownie uruchom komputer. Jezeli ekran pojawia sie ponownie, wykonaj nastepujące kroki:

Upewnij się, czy wszelki nowy sprzęt i opragramowanie są poprawnie zainstalowane. Jeżeli jest to nowa instalacja, poproś producents sprzętu lub oprogramowania o wszelkie aktualizacje dla systemu Windows, które mogą być potrzebne. Jeżeli problem będzie się powtarzał, wyłącz lub usuń wszelki nowo zainstalowany sprzęt i oprogramoanie. Jeżeli do usuniecia lub wyleczenia składników musisz uzyć trubu awaryjnego, ponownie uruchom komputer, naciśnij klawisz F8, aby wyświetlić zaawansowane opcje startowe, a nastepnie wybierz opcję - Tryb awaryjny.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000000A (0x00000000, 0x0000001C, 0x00000001, 0x804FB03C)’

Co do samonaprawienia mam pewne dylematy, o tóż tak:

* nie powiodła się próba trybu awaryjnego (po wykorzystaniu wszelkich możliwości - z obsługą sieci i wiersza poleceń - za każdym razem pojawia się ładowanie jakiś plików .sys, a poźniej press Esc to not load System.sys (czy coś takiego))., ostatniej znanej dobrej konfiguracji, a także kilkakrotne restarty i próba uruchomienia systemu normalnie

* po naciśnięciu F8 pojawia się komunikat:

'Please select boot device:

1st FLOOPPY DRIVE

HDD:PM-SAMSUNG SPO411N

CDROM:PS-HL-DT-ST DVDRAM GSA-41

SATA:p1-WDC WD3200YS-01PGBO’

Podsumowując: komputer włacza się tylko do ‘niebieskiego ekranu’.

Proszę o szybką pomoc.

Nie wiem, czy mi to umknęło, ale napisałeś chyba, czy uruchamia się w Trybie Awaryjnym.

Jeśli tak spróbuj uruchomić i odczytaj pliki DMP. :wink:

Więcej info:

bluescreen-0x0000000a-t350018.html

Co do samonaprawienia mam pewne dylematy, o tóż tak:

* nie powiodła się próba trybu awaryjnego (po wykorzystaniu wszelkich możliwości - z obsługą sieci i wiersza poleceń - za każdym razem pojawia się ładowanie jakiś plików .sys, a poźniej press Esc to not load System.sys (czy coś takiego))., ostatniej znanej dobrej konfiguracji, a także kilkakrotne restarty i próba uruchomienia systemu normalnie

* po naciśnięciu F8 pojawia się komunikat:

'Please select boot device:

1st FLOOPPY DRIVE

HDD:PM-SAMSUNG SPO411N

CDROM:PS-HL-DT-ST DVDRAM GSA-41

SATA:p1-WDC WD3200YS-01PGBO’

Podsumowując: komputer włacza się tylko do ‘niebieskiego ekranu’.

Reasumując Twe podsumowanie śmiem twierdzić, że bez reinstallu się chyba nie obejdzie. Przykro mi. :frowning: