Wyskakujący niebieski ekran - problem ze sterownikami


(Mały problem) #1

Witam wszystkich! Mam oto następujący problem. Ostatnio mój system został zaatakowany przez wira no i przeprowadziłam format. Wszystko fajnie,pięknie tylko od tamtego czasu wyskakuje mi co jakiś czas niebieski ekran,mówiący o nieprawidłowo zainstalowanym sprzęcie. Wiem że sprawa dotyczy sterowników ( DRIVER IRQL NOT LESS OR EQUAL) i prawdopodobnie dotyczy sterów do płyty głównej,która również nie pokazuje mi się w menedżerze urządzeń (choć przed formatem pokazywała się). Sterowniki były instalowane z oryginalnych płyt dołączonych do komputera,nie mam więc pojęcia czemu tak się dzieje. Płyta główna,którą posiadam to Gigabyte S-series GA-P35-S3G. Czy ktoś wie może jak sobie z tym poradzić? :?:


(Cosik Ktosik) #2

Czy Masz błąd 0x000000D1? Jeśli tak to spróbuj tego: http://support.microsoft.com/kb/817789/pl


(Mały problem) #3

Z tego co przeczytałam błąd ten dotyczy systemu Win server 2003. Ja posiadam OS Windows XP Home Edition (SP2),więc to chyba nie załatwi sprawy :frowning:


(Cosik Ktosik) #4

Ałć, to faktycznie, a to: http://support.microsoft.com/kb/839876/pl

Kiedy to się dzieje?

Coś takiego jeszcze znalazłem: http://support.microsoft.com/kb/888399/pl


(Mały problem) #5

Bardzo różnie,często przy wykorzystywaniu programów p2p (w moim wypadku torrent) i jednoczesnym przeglądaniu stron internetowych (ostatnia awaria miała miejsce podczas działania torrenta i przeglądania youtube) jednakże przed formatem nie miałam z tym żadnych problemów Oo


(Cosik Ktosik) #6

Jak pojawi się błąd zobacz jaki sterownik go spowodował i jaki jest dokładny numer błędu. Najczęściej powoduje go sterownik karty sieciowej.


(Mały problem) #7

Hm taką możliwość również brałam pod uwagę. Wydaje mi się jednak że mam najnowsze sterowniki do karty sieciowej,niedawno je pobierałam Oo Moja karta sieciowa to Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC


(Roberto 1986) #8

Jaki masz system operacyjny?

Twój problem może dotyczyć bezpośrednio sterowników do procka, a raczej sterowników z których korzysta płyta główna oraz system.

Pomimo tego że zainstalowałaś wszystko jak powinno być, to systemowi czegoś brakuje.

Zainstaluj AIDA32 bądź EVEREST-a i użyj opcji szybki raport a dowiesz się czy czegoś Ci niepotrzeba(mam tu na myśli sterowniki :wink: ).