Wyskakujący, nieznajomy błąd po formacie

Po formatowaniu i instalacji Windowsa XP zaczął pojawiać się dziwny błąd:

screen

http://img175.imageshack.us/img175/9509/beztytuuqw5.jpg

Proszę o jakieś informację. Z góry dziękuję.

Jak dawno temu formatowałeś?

Dziś. System świeżo po formacie, instalowałem tylko sterowniki i przed błędem raz wszedłem do internetu.

Antywirus pokazuje trojany, ale usuniecie nic nie daje, powracają…

Wejdź w Panel Sterowania > Narzędzia administracyjne > Usługi

Następnie znajdź Posłaniec i ją wyłącz.

I jeszcze Tryb uruchamiania > wyłącz.

Znalazłem, wyłączyłem :slight_smile:

Napisz później, czy ten błąd się pojawia.

Pozdroo.

Skoro po formacie usługa Posłańca była włączona to znaczy, że używasz Windows XP bez wbudowanego Service Packa 2. Gdybyś używał wersji z SP2, to usługa ta była by domyślnie wyłączona. Radzę tego Service Packa 2 zainstalować, a także jeżeli posiadasz publiczny adres IP to zaopatrzyć się w dobrego firewall’a. Przeskanuj też komputer antywirusem i jakimś programem przeciwko szpiegom, np. SpyBot - Search & Destroy. Możesz też dla pewności na forum (w dziale Bezpieczeństwo i logi HijackThis) dać logi z programów HiJack This i Silent Runners, niech tamtejsi spece sprawdzą czy nie masz żadnego syfu na kompie.

Jednak tak jak pisałem, podstawą jest zainstalowanie łatek na system. Service Pack 2 to dzisiejszych czasach naprawdę minimalny zestaw łatek jakie powinno się mieć na Windows XP.

SP2 pobierze przez Windows Update?

Service Pack 2 można pobrać STĄD.

Dzięki :mrgreen: heh

witam.

mam ten sam problem, taka sam historia jak u “rafalkml” tylko że u mnie usłaga posłaniec jest wyłączona, nie mam sp2, a i jeszcze jedno: włącza mi sie zamykanie systemy przez “zarządzanie nt/system” w laptopie

macie jakąś rade na te problemy??

pozdro

zapewnie masz zatrzymaną usługe, wyłącz te usługe:

start-> uruchom-> cmd /c sc config meesenger start= disabled

następuje odliczanie :?: Wirus BLASTER