Wyskakuje okienko - trojan na kompie

Witam

Prosze kogos doswiadczonego o sprawdzenie loga, cala noc walczylem z tym zeby mi filmiki na stronkach chodzily i wgrywalem codeki nio i … wiadomo :confused:

i w procesach nagle pojawilo sie cos takiego jak pmmon.exe i jeszcze jedem ■■■■ tez z tym związany … walczylem ostro i nic nie pomagalo dopiero po jakims czasie wpadlem na pomysl :mrgreen: zeby to gówienko usunąc z F8 i niby go juz nie ma ale prosze o sprawdzenie loga

symptomy:

  • co chwile wyskakujące okienka ze system zainfekowany Trojanem

  • net chodzil nieco wolniej

  • dodatkowy pasek w przeglądarce pod adresem

Jestem nowy i jesli cos zrobie nie tak to wybaczcie :stuck_out_tongue:

Log masz ok.

Możesz ciachnąć ten wpis:

Miałeś fałszywą paczkę kodeków. Na wszelki wypadek możesz wkleić log z SilentRunners.

Jaka obecnie jest sytuacja ?? Tzn. działają już filmy? Jeśli nie to podaj jakiej przeglądarki używasz, na jakich stronach, czy masz zainstalowany jakiś odtwarzacz etc.

Ok wyciąlem ten wpis co sugerowales

Loga nie wkleje bo mi error wyskakuje

“Dostep do hosta skryptów systemu Windows jest wyłaczony na tym komputerze. Skontaktuj sie z administratorem …” bla bla bla

Obecnie jest wporządku … przynnajmniej tak mi sie wydaje :slight_smile: pozatym ze filmiki nie działają np. http://www.maxior.pl/?p=index&id=40571&0 :wink: pojawia sie mala ikonka z kwadracikiem kolkiem i trojkątem :stuck_out_tongue: mam IE6 (wiem wiem dziurawa) ale to cholerne przyzwyczajenie :confused: mam WMP Classic i WMP 10, jedną paczke kodeków KL

Poczytaj tutaj -> http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

A jak się zachowują filmiki w innych przeglądarkach?

Ok poczytam :]

Niestety nie wiem jak sie ma sprawa w innych przegladarkach {jade 8 rok na IE :stuck_out_tongue: ale na starym kompie (tez IE) mi wszystko chula} ale jak np. sciągne taki filmik na dysk i probuje go odpalic dajmy na to BPlayer’em to nie rusza wogole “Cannot render the file”

Wielkie Dzieki za sprawdzenie loga bo ja niewychowany nie podziekowalem Ci jeszcze za to :smiley:

Czekamy na log z Silenta :slight_smile:

Spróbuj przeinstalować kodeki :slight_smile:

:stuck_out_tongue:

Przeinstalowanie kodeków nic nie daje

W temacie, który zlinkowałem wyżej -> http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … opic=15989

Masz opisane problemy z Silentem - ten również :slight_smile:

Oj sory moj blad … :confused:

Robie tak jak tam piszą (sciąglem noscript) i odpalam Silent’a a tu mi pisze ze "Windows nie moze otworzyc pliku … system win musi wiedziec w ktoryem programie zostal on utworzony " yyy co teraz?

Poczytaj dokładnie ten temat. Tam jest wszystko napisane :slight_smile:

Sory ale ja sie poddaje ;/ co nie moge rozbic ctego loga to nie moge :confused: jeszcze teraz mi nie rozpoznaje .vbs …

robilem tak:

. metoda poprzez zmianę rozszerzeń:

uzylem noscript.exe i jak otwieralem Silenta to pytalo sie jaki program wybrac do otwarcia aplikacji …wiec lipa bo nie wiedzialem jaki :confused:

pozniej Mój komputer >>> Narzędzia >>> Opcje folderów >>> Typy plików -> Znajdź na liście rozszerzenie *.VBS, podświetl i skasuj

pozniej zeby przywrocic .VBS >>> Zaawansowane >>> Nowa >>> jako nazwa akcji Otwórz a jako aplikacja otwierająca:

C:\WINDOWS\system32\wscript.exe “%1” %*

no i nie mam vbs w “typy plików” :frowning: ani loga ani vbs :confused:

Mój komputer -> Narzędzia -> Opcje folderów -> Typy plików

Zaznacz tam rozszerzenie VBS i kliknij Usuń. Następnie kliknij Nowy -> rozszerzenie pliku: VBS , Skojarzone typy plików: VBSscript Script File i ok :slight_smile:

Następnie podświetl dodane rozszerzenie VBS i kliknij na dole Zaawansowane -> w oknie Akcje podświetl Otwórz i kliknij edytuj -> i ustaw tak:

Aplikacja używana do wykonania akcji: C:\WINDOWS\system32\wscript.exe “%1” %*

Zaznacz: Użyj DDE

Komunikat DDE: zostawiasz puste

Aplikacja: WScript

Nieuruchomiona aplikacja DDE: zostawiasz puste

Temat: System

Klikasz OK -> OK -> Zastosuj -> Zamknij :slight_smile:

Człowieku podziwiam Cie za cierpliwosc do takich ludków jak ja :slight_smile: wielkie dzieki jeszcze raz teraz jest tak jak bylo :slight_smile: ale co bym nie robil w dalszym ciągu wyswietla mi sie okno

Dostep do Hosta skryptów systemu Wondows jest wyłaczony na tym komputerze :stuck_out_tongue:

No ale system pracuje normalnie zadnych okienek nie ma log z HJT czysty wiec jest OK … tak mysle :stuck_out_tongue:

Jeszcze raz wielkie Dzieki dobry człowieku :!:

Logi sprawdzamy tutaj do samego końca :slight_smile:

Wrzuć w takim razie log z ComboFixa :slight_smile:

No tu poszlo bez problemów

Jest OK :slight_smile:

:slight_smile: Dzieki za Pomoc :piwo:

Logfile of HijackThis v1.99.1

Scan saved at 11:06:58, on 2006-11-19

Platform: Windows XP Dodatek SP2 (WinNT 5.01.2600)

MSIE: Internet Explorer v6.00 SP2 (6.00.2900.2180)

Running processes:

C:\WINDOWS\System32\smss.exe

C:\WINDOWS\system32\winlogon.exe

C:\WINDOWS\system32\services.exe

C:\WINDOWS\system32\lsass.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\pavsrv51.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\AVENGINE.EXE

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\TPSrv.exe

c:\program files\panda software\panda internet security 2007\firewall\PNMSRV.EXE

C:\WINDOWS\system32\spoolsv.exe

C:\Program Files\Common Files\Microsoft Shared\VS7DEBUG\MDM.EXE

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\PavFnSvr.exe

C:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\AntiSpam\pskmssvc.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\PsImSvc.exe

C:\WINDOWS\system32\svchost.exe

C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

C:\WINDOWS\Explorer.EXE

C:\Program Files\Perfect Codec\isamonitor.exe

C:\Program Files\Perfect Codec\pmsngr.exe

C:\WINDOWS\SOUNDMAN.EXE

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\APVXDWIN.EXE

C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE

D:\programy\winamp\winampa.exe

C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe

C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\jusched.exe

C:\Program Files\Perfect Codec\pmmon.exe

C:\Program Files\Perfect Codec\isamini.exe

C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

D:\programy\kalendarze\Kalendarz XP\Kalendarz.exe

C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\SRVLOAD.EXE

c:\program files\panda software\panda internet security 2007\WebProxy.exe

D:\programy\opera\Opera.exe

C:\Documents and Settings\ADAM\Pulpit\HijackThis.exe

R1 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Connection Wizard,ShellNext = http://dc.sabela.pl/files/test/nowy2/_v … 0x550.html

R0 - HKCU\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar,LinksFolderName = Łącza

O2 - BHO: Adobe PDF Reader Link Helper - {06849E9F-C8D7-4D59-B87D-784B7D6BE0B3} - D:\programy\pdf\ActiveX\AcroIEHelper.dll

O2 - BHO: (no name) - {192c5b4a-3efd-40c7-9f99-c472deb8efc0} - C:\Program Files\Perfect Codec\isaddon.dll

O2 - BHO: SSVHelper Class - {761497BB-D6F0-462C-B6EB-D4DAF1D92D43} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O3 - Toolbar: Protection Bar - {bf1ced2c-4b3f-4079-a330-864eda5a4cff} - C:\Program Files\Perfect Codec\iesplugin.dll (file missing)

O4 - HKLM…\Run: [soundMan] SOUNDMAN.EXE

O4 - HKLM…\Run: [ATIPTA] C:\Program Files\ATI Technologies\ATI Control Panel\atiptaxx.exe

O4 - HKLM…\Run: [ATICCC] “C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\cli.exe” runtime

O4 - HKLM…\Run: [APVXDWIN] “C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\APVXDWIN.EXE” /s

O4 - HKLM…\Run: [sCANINICIO] “C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\Inicio.exe”

O4 - HKLM…\Run: [LVCOMSX] C:\WINDOWS\system32\LVCOMSX.EXE

O4 - HKLM…\Run: [WinampAgent] D:\programy\winamp\winampa.exe

O4 - HKLM…\Run: [QuickTime Task] “C:\Program Files\QuickTime\qttask.exe” -atboottime

O4 - HKLM…\Run: [sunJavaUpdateSched] C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\jusched.exe

O4 - HKCU…\Run: [CTFMON.EXE] C:\WINDOWS\system32\ctfmon.exe

O4 - HKCU…\Run: [MSMSGS] “C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe” /background

O4 - Global Startup: Adobe Reader Speed Launch.lnk = D:\programy\pdf\Reader\reader_sl.exe

O4 - Global Startup: ATI CATALYST System Tray.lnk = C:\Program Files\ATI Technologies\ATI.ACE\CLI.exe

O4 - Global Startup: Kalendarz XP.lnk = D:\programy\kalendarze\Kalendarz XP\Kalendarz.exe

O8 - Extra context menu item: E&ksport do programu Microsoft Excel - res://D:\programy\ofice\OFFICE11\EXCEL.EXE/3000

O9 - Extra button: (no name) - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Sun Java Console - {08B0E5C0-4FCB-11CF-AAA5-00401C608501} - C:\Program Files\Java\jre1.5.0_09\bin\ssv.dll

O9 - Extra button: Badanie - {92780B25-18CC-41C8-B9BE-3C9C571A8263} - D:\programy\ofice\OFFICE11\REFIEBAR.DLL

O9 - Extra button: Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O9 - Extra ‘Tools’ menuitem: Windows Messenger - {FB5F1910-F110-11d2-BB9E-00C04F795683} - C:\Program Files\Messenger\msmsgs.exe

O20 - Winlogon Notify: avldr - C:\WINDOWS\SYSTEM32\avldr.dll

O21 - SSODL: featherweed - {ab340860-fd81-4a65-b345-82eb77a66b5e} - C:\WINDOWS\system32\jbtazy.dll (file missing)

O23 - Service: Ati HotKey Poller - ATI Technologies Inc. - C:\WINDOWS\system32\Ati2evxx.exe

O23 - Service: ATI Smart - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\ati2sgag.exe

O23 - Service: Panda Function Service (PAVFNSVR) - Panda Software International - C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\PavFnSvr.exe

O23 - Service: Panda Process Protection Service (PavPrSrv) - Panda Software - C:\Program Files\Common Files\Panda Software\PavShld\pavprsrv.exe

O23 - Service: Panda anti-virus service (PAVSRV) - Panda Software International - C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\pavsrv51.exe

O23 - Service: Panda Antispam Engine (pmshellsrv) - Panda Software International - C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\AntiSpam\pskmssvc.exe

O23 - Service: Panda Network Manager (PNMSRV) - Panda Software International - c:\program files\panda software\panda internet security 2007\firewall\PNMSRV.EXE

O23 - Service: Panda IManager Service (PSIMSVC) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\PsImSvc.exe

O23 - Service: Panda TPSrv (TPSrv) - Panda Software - C:\Program Files\Panda Software\Panda Internet Security 2007\TPSrv.exe