Wysłanie wiadomości na serwer pocztowy


(St Szer) #1

czołem, posiadam dość dużo waznu wiadomości i nie długo chce sobie sformatować dysk gdzie te dane wiadomości chciałbym przesłaś na server pocztowy, w jaki sposób można to zrobić aby tam zapisać, druga sprawa czy można server pocztowy uzywac jako server np jak bymchciał z serwvera poczty zapisać avater?


(MarS) #2

Jaki to program pocztowy?


(Szymszejdi) #3

Chyba jaki serwer?

Jeżeli nie przekroczysz maksymalnej pojemności Twojej skrzynki to oczywiście możesz tam wgrać swoje pliki, ale moim zdaniem bardziej opłaci się je nagrać na płytę, zwłaszcza jeżeli masz tego parę mega bo będzie się baardzo długo wysyłac. Co do avatara to wątpie czy jest to możliwe bo na serwer pocztowy trzeba się logować za każdym razem gdy coś od niego chcesz. Załóż sobie za darmo jakieś konto www , np. na oneci, wp. I wtedy będziesz miał miejsce na avatary


(MarS) #4

Nie. Jaki program pocztowy. Skoro chce sobie dysk sformatować to wystarczy, że zrobi backup wszystkich wiadomości a po ponownej instalacji systemu przywróci wszystko. Jeśli pytający używa programu The Bat! to wystarczy, że wykorzysta wbudowany moduł o nazwie "kopia zapasowa". Jeśli jest to Outlook Express to:

Menu start/programy/akcesoria/narzędzia systemowe/kreator transferu plików

i ustawień w przypadku Windows XP

Ewentualnie:

Outlook Express Backup http://www.genie-soft.com lub

http://www.oehelp.com/OEBackup/Default.aspx

a także:

Easy Mail Backup Wizard - http://www.jpa-software.de/

W przypadku gdy uzywa się Thunderbirda to wystarczy ściągnąć darmowy MozBackup http://mozbackup.jasnapaka.com/


(St Szer) #5

chodzi mi o pliki tekstowe a program Mozilla Thunderbird


(MarS) #6

.....czyli odpowiedź już znasz