Wyślij do - moje dokumenty

Witam. Zauważyłem, że w win7 nie mam w menu kontextowym opcji wyślij do-moje dokumenty a w xp było to domyślnie. Czy można jakoś włączyć tą opcję do menu czy raczej muszę dopisać coś w rejestrze?

Nie znam Win7 ale w XP definicje te były umieszczone w folderze C:\Documents and Settings\nazwa_użytkownika\SendTo, może w Win 7 jest podobnie?

W Windows 7 aby z menu kontekstowego wysłać plik do “Moje Dokumenty” należy przytrzymać wciśnięty klawisz Shift i kiliknąć ppm na plik. Ukaże się wówczas bardziej rozbudowana wersja menu kontekstowego zawierająca m.in wyżej wymienioną opcję.

Pozdrawiam

Próbowałem z shiftem, ale i tak tej opcji tam nie było? więc zrobiłem tak: znalazłem folder SendTo i dodałem skrót do biblioteki-dokumenty z mojego folderu i niby zadowala mnie to rozwiązanie, ale wtedy każdy użytkownik musi zrobić coś takiego dla swoich bibliotek z dokumentami.

Spróbuj dodać ten skrót do lokacji:

No właśnie tak zrobiłem i w poście wyżej to napisałem:)

Znalazlem małe sprostowanie otóż skopiowanie skrótu do w/w lokacji działa, domyślnie, wyłącznie dla nowo tworzonych kont. Dla istniejących skróty niestety trzeba tworzyć ręcznie.

Dodałem skrót do C:\Users\nazwa_użytkownika\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\SendTo i dzięki temu pod PPM-wyślij do… wysyła pliki do mojej lokalizacji na innym dysku i tam też zapisują się dokumenty i inne moje pliki a programy instalują swoje śmieci standardowo na c: i to mi się podoba bo w XP tak się nie dało.