Wysoka/ niska temp CPU

Witam,

kupiłem dziś cooler na CPU: Arctic Cooling Freezer Xtreme i nie jestem za bardzo zadowolony, temp. w programach spadła o 1st WOW (wcześniej korzystałem z cooler’a BOX’owego), wydaje mi się że te programy się mylą, bo gdy dotykam cooler’a jest zimny.

W Everest Ultimate Edition temp. wyglądają następująco: SCREEN.

Podczas gdy w mieszkaniu/domu jest temperatura 27-28°C, 32°C procesora to bardzo dobra temperatura.

To fakt w mieszkaniu mam dokładnie - 27,2*C.

Czyli uważasz że wszystko jest OK?

A to patrzy się na “Procesor nr 1” czy na “Procesor”?

Tak, wszystko jest w porządku :>

A co do temperatury, wg mnie najlepszym programem do sprawdzania temperatury procesora jest CoreTemp , a już niepodważalnym liderem jest BIOS ^^

Ale jak się patrzy na temp. w BIOS’ie to zawsze bedzie mniejsza, bo nie ma żadnych uruchomionych programów itp. Patrz też temp. HWMonitor.

Chyba jednak nie jest za dobrze - wynik HMonitor.

W BIOS’ie jest 40*st.

pomiar-temperatur-t340449.html

Sam zakładałeś chłodzenie? Dobrą pastę i dobrze założyłeś?

W archiwum załączam pomiar z OCCT - LINK.

Tak, sam zakładałem chłodzenie, pasta była preaplikowana na cooler - AC MX-2, ale tak myślę że chyba zmienię na AS5.

Niecałe 50*C w stresie, to bardzo mało, nie masz się czym przejmować, tylko bardziej kręć proca bo się marnuje (i następnym razem włącz na trochę dłużej test OCCT). :slight_smile:

Pasty też nie zmieniaj, AC MX-2 jest bardzo dobrą pastą (żeby nie powiedzieć że lepszą od AS5).

Po godzinnym stresie OCCT - LINK :slight_smile:

Nic tylko jeszcze kręcić, niecałe 50*C w pełnym stresie to dobry wynik.

Jeszcze mnie coś zastanawia, w stresie ma 50*C więc jak go dotykam powinien być gorący a jest lekko cieplutki…

50*C mają rdzenie, na osłonie procesora masz już temperaturę niższą, a radiator już w ogóle może być zimny, szczególnie jak wydajny jak w Twoim przypadku. Poza tym, 50*C to nie jest jeszcze tak dużo…

Ok, dzięki wszystkim za udzielenie odpowiedzi.