Wysoka temp. [ASUS m2n-e rev. 1.01]

Witam.

Dzisiaj zauważyłem strasznie wysoką temp. MOBO Asus M2N-e nForce 570 ultra (revision 1.01). temp wacha się od 66-69C, zawsze była około 30-42C(w stresie). Być może jest to spowodowane wczorajszą nieudaną aktualizacją BIOSu? Nie wszystko poszło zgodnie z planem i po uruchomieniu się ponownie komputera nic się nie działo (Czarny ekran), więc dałem sobie spokój i dzisiaj rano wyłożyłem baterię na godzinkę i włożyłem spowrotem, przed oczami ukazał mi się najnowszy BIOS i wysoka temp MOBO. Sprawdzam temperature w Everest Ultimate Edition.

Pozdrawiam.

EDIT: Aha i wczoraj również wymieniłem chłodzenie na CPU (Pentagram Freezone NXC-100 Cu 3000RPM) oraz na karte graf. (Pentagram Freezone XC-70 Cu+ 3000RPM) i widze mniejszą temperature niż przy boxowym chłodzeniu.

Spróbuj wgrać biosa od nowa. Może błąd w firmwarze powoduje pokazywanie zbyt wysokiej temperatury.

Nvidia zawsze robiła gorące chipsety, i raczej nowy bios by poprawił wskazania z czujników, lub nowe chłodzenie zmieniło przepływ powietrza, ten model chłodzenia (orb) został wyparty przez inne bardziej wydajne konstrukcje które przy okazji chłodzenia proca wieją lepiej na sekcje zasilania (HP100 AlCu było trzeba brać), a akurat ten Asus ma wyprowadzony HP z radiatorem od MCP na sekcje zasilania, box mógł lepiej wiać na radiator mostka.

Dotykałeś radiatora?