Wysoka temp. k.graficzne i nie tylko

Witam.

Ostatnio zauważyłem że moja karta graficzna osiąga dosyć wysokie temperatury , mało tego , mam wrażenie że komputer z czasem spuścił z tonu , konkretniej , po prostu zamula i nie wydaję mi się żeby to było spowodowane wirusem. Zamieszczam loga z everesta , może to w czymś pomoże.

http://wklej.to/F9T0

weź wypisz tylko podzespoły bazowe, tego nikomu się nie chce czytać…

Grafika z chłodzeniem pasywnym? Oczyść wnętrze komputera z kurzu najlepiej sprężonym powietrzem, to samo z wentylatorami, a jeśli ich nie masz to zamontuj przynajmniej jeden wyciągający powietrze z tyłu obudowy., ewentualnie drugi wdmuchujący z przodu. Pastę pod radiatorem na grafie wymień na nową, dysk za gorący, najlepiej jakby na niego dmuchało powietrze z wentyla z przodu. Sprawdź miernikiem napięcia zasilające komputer.

Niestety nie posiadam miernika , więc daje tylko loga z SP(http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/28c … a8861.html). Dysk też się grzeje? W dotyku nie wydaje się taki gorący. Przy okazji , możecie polecić jakiś dobry , w miarę tani wentylator?

Według tych odczytów z programu masz uszkodzony zasilacz :slight_smile: co prawda nie ma co się zaraz martwić, bo programy przekłamują, ale podaj jeszcze jakiej marki masz zasilacz. No i napisz w końcu jaką masz kartę - chłodzoną wentylatorem czy nie? A tani dobry wentylator to Acutake.

Zasilacz : Mode com Feel 3 400 ATX

Co do chłodzenia karty , jest ono pasywne :confused:

Pasywne chłodzenie wyjaśnia te wysokie temperatury, załóż w jakiś chałupniczy sposób na nie wentylator to o 10-20 stopni temperatura ci spadnie :slight_smile:

A to jest całkiem normalne po dłuższym czasie używania komputera, starczy czasem przeczyszczenie go CCleanerem lub CleanGP.

Myślałem że tak nie jest , a jednak dysk zaczyna się grzać dosyć mocno. O ile moja barracuda ma dosyć znośne temperatury to nowy samsung coś kuleje pod tym względem. Kupić nowy zasilacz czy po prostu pomyśleć o jakimś lepszym chłodzeniu ?

najlepiej zacznij od zasilacza, jak masz pożyczyć od kogoś to zrób to i podłącz u siebie i zobaczysz wtedy jak będzie działać…

wtedy będziesz zastanawiał się dalej…

z tego co wiem to zasilacze feel nie są dobrym rozwiązaniem… nikt go nie poleca, jest na czarnej liście…

może programy i przekłamują ale chyba nie aż tak…