Wysoka temp kompa!

czy taka temp nie jest za wysoka ? I gdzie mozna zobaczyc temp zasilacza ( 350W nie za maly ? )bo to o niego tu chodzi jak pochodzi pare godzin (komp ) to naprawde jest goracy i sie przycina (komp) zatrzymuje sie i po chwili dalej dziala

Przy takich temp sie zaczal ciąć

Temperatury

Plyta glowna 51*C

Procesor 52*C

Procesor graficzny 35*C

Samsung sp1213n 45*C

Samsung sv4002h 39*C

Wentylator

Procesor 3516 RPM

Napiecie

Rdzen procesora 1.34v

Pomocnicze procesora 2,70v

+3,3v 3,24v

+5v 5,3v

+12v 11,98v

-12v 4,75v

+5v podczas wstrzymania pracy 4,95v

Coś taka temperatura chipsetu wysoka i obroty wentylatora małe.

chipsetu ? czyli czego ? i co zrobic z obrotami ? najgorzrj jest z zasilaczem

Temperatura płyty jest przyduża moim zdanie. No i w zależności czy pomiar był robiny w stresie… No to Temp. procka mogła by być chyba mniejsza :?

pomiar byl robiony w stresie

No to temperetaura procka nie jest zła. Aczkolwiek mógłbyś zajżeć i sprawdzić jak tam wentylator… Może trzeba by go było odkużyć… Co do zasilacza mój się grzał że obudowa parzyła, ale zdjołem jeden boczek i nie jest źle…

no wlasnie mam to samo z zasilaczem za parzy w co do wentylatora to nie ma szans na zakuzenie bo komp ma zaledwie 2 tygodnie wiec jest jak dziewica. Ok a jaka jest tego przyczyna za maly zasilacz ? co zrobic

Brak propozycji ???

Witam. Ja radze ci ściągnąć sobie program SpeedFan 4.25 http://www.almico.com/speedfan425.exe i dzięki niemu będziesz sobie mógł podkręcić wiatraczki (niejestem pewnien czy podkręcić ale jak w nim można zmniejszyć obroty to chyba też podkręcić :wink: ) ale jak komp i tak chodzi głośno to zostaw tak jak masz

Błazej jak ma wersje BOX to chyba nie podkula. Sam miałem ten problem. Po prostu obroty wentyla wzrastają ze wzrostem temp.

Moim zdaniem najlepszym wyjsciem byłoby zainwestować w lepsze chłodzenie albo postawić obok kompa, wentylator (ja tak mam :smiley: :smiley: :smiley: )

Moim zdaniem jak na lato to w normie. :smiley:

ok tylko mi w sumie chodzi o zasilacz to on sie na maxa grzeje i az parzy obudowa a co do obrotow wentylatora to detektyw ma racje czym wieksza temp tym wyzsze sa obroty . a te zacinania nie maja nic wspolnego z wysoka temp dysku ??

Dysk wcale się tak nie grzeje… więc nie sądze, aby to bya przyczyna.

Co do zasilacza, to będzie ciężko… Moze poszukaj jakiś wiatraczków pod niego, ale wątpie, że znajdziesz.

Przydałoby się kupić zasiłkę z dwoma wiatrakami.