Wysoka temp. podzespołów

Mam podzespoły jak w podpisie i ich temp. dochodzi do

Czy dokupić jakieś 2 ciche wentylatorki ale jakieś mocne ?? (najlepiej z vobis bo tam mam gwarancję)

moim skromnym zdaniem to te temperatury jakie podałeś nie są tak tragicznie wysokie …

ja na procu mam z 70*C a na karcie graficznej okolo 90 i komp hula aż miło … także wg. mnie nie masz się czym martwić :wink:

Możesz kupić jakieś dobre, tak, żeby mieć przewiew komputerze… Ale nie trzeba…

Temperatura chipsetu jest zdecydowanie za duża: MCP 87C. Sprawdź, czy da się dotknąć ten radiator. Jeżeli nie, to wymień go na wydajniejszy.

A to z dzisiaj rana. Włączyłem o 7:45 i takie mam temp a te wczorajsze były z całego dnia.

A ja mam komp. na gwarancji więc nie mogę go otworzyć…

Rzeczywiście nieco się grzeje.Najgorsze że masz go na plombach.Może kurz się w nim nagromadził?

A jaki masz zasilacz?Podaj napięcia(Z BIOS’u lub Everesta a najlepiej by było z miernika).

Hehehe… patrzcie co everest mi pokazał:

Jak ja nigdy nie otwierałem obudowy…

Tu mam jakieś napięcia ale jakie to niewiem.

A zasilacz ma napięcie 230V jak popatrzałem na tył obudowy.

W dniu 25.06.2008 , o godzinie 8:12 został dopisany post przez Captain Jack

A teraz everest pokazuje mi ze

i to tylko po 30 minutach pracy… W obudowie kurzu niema, a co to jest te MCP i kaj to jest to zobaczę jak to wygląda…

Podałeś napięcie zasilacza, czyli napięcie gniazdka sieciowego,a każdy ma raczej w Polsce takie samo :stuck_out_tongue: .Sprawdź czy nie pisze gdzieś w W(Watach).Jakieś książki od niego masz?Posprawdzaj.

A jednak wejdź do tego BIOS’u i podaj jakie masz napięcie przy 12V(w ogóle podaj je jeszcze raz z BIOS’u)(ten Everest=trial).

To z everest home :slight_smile:

Dałem wszystko :slight_smile:

Na rdzeniu jakby za mało.+5V - za dużo, tak ajk i przy 12V.Chociaż Home ma skłonność do przekłamywania.

Podaj dla pewności z BIOS’u.

Możliwe, że zasiłka o kij potłuc.

a kaj w biosie mam to poszukać bo nie wiem :slight_smile:

A jaki masz BIOS?(przy włączaniu chwilowo się wyświetla, albo w książkach poszukaj(bo chyba jakieś z nim dostałeś?)).Zakładka Health czy jakoś tak.Poszukaj.

a jakie są biosy bo mam te słowo na końcu języka :x

Może Award Modular(czy jakoś tak)?

To był Phoenix Bios :slight_smile:

Oto dane:

X - oznacza że liczba ciągle się zmienia, nie mogłem jej uchwycić :slight_smile:

Te ,xxx są ważne.

Nie mogłeś jej uchwycić tzn. że widzisz jak się zmienia?

Podaj wartości pośrednie(jakie przyjmuje).

Tu masz trochę o zasilaniu

Może być??

Jeżeli w BIOS’ie nie ma dużej pomyłki to zasiłka do wymiany.Masz możliwość jeszcze sprawdzić na innym(czyt. lepszym zasilaczu-> np. jednej z tych firm?).

Napisałeś że nie otwierałeś obudowy.Nie doczytałem czy masz gwarancję na całego kompa jeszcze?

zaraz ci powiem jaki mam zasilacz

W dniu 25.06.2008 , o godzinie 9:14 został dopisany post przez Captain Jack

a raczej niepowiem bo niemam tej karty bo stara(matka) ją kajś zwineła, są inne sposoby?

Zdjęcie ściany obudowy(jeśli masz gwarancję, nic z tego[plomby],chyba że masz nie na całego kompa tylko na poszczególne części).Chyba byłoby warto pogadać z servisem o tym zasilaczu(a zacząć od temperatur).